Vizesiz Seyahat Yapılabilen Üsküp Nerede?

featured
service

Vizesiz Seyahat Yapılabilen Üsküp Nerede?

Balkanlar’ın önemli ülkelerinden biri de Makedonya Cumhuriyeti’dir. Gerek doğası gerekse tarihiyle doyurucu bir tatil yapmanızı sağlayabilecek nitelikte olan Makedonya’nın komşuları; güneyde Yunanistan, batıda Arnavutluk, kuzeyde Kosova ve Sırbistan, doğuda ise Bulgaristan’dır. Ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Üsküp ise Makedonya’nın kuzey bölümünde yer almaktadır. Milattan önce 4000’li yıllarda bile yerleşimin olduğu şehir birçok medeniyetin tarihi hakkında bilgi verir. Ayrıca Üsküp, kenti ikiye bölen Vardar Nehri sayesinde mükemmel ve unutulmaz bir doğa fotoğrafını da gözleriniz önüne serer.

Seyahat severlerin vizesiz ülkeler listesinde yeralan ve bir hafta sonu tatili için bile gidilebilecek mesafede olan Üsküp’e haftanın her günü, Pegasus Airlines ya da Türk Hava Yolları ile 1 saat 30 dakikalık bir yolculuğun ardından ulaşabilirsiniz. Üsküp Büyük İskender Havalimanı’ndan yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuğun sonrasında şehrin merkezine varabilirsiniz. Hava yolu dışında, Üsküp’e gitmek için kara yolunu ya da İstanbul Sirkeci Garı vasıtasıyla demir yolunu da kullanabilirsiniz.

Her adımda heykellerle karşılaşacağınız, sevecen insanlarla tanışma fırsatı bulacağınız Üsküp, 5 yüzyılı aşkın süre boyunca Osmanlı İmparatorluğu himayesinde kaldığı için Türk tarihine ait birçok mimari eserle karşılaşmanız mümkün. Aynı zamanda yemek kültürümüzün de çok benzediği gözünüzden kaçmayacak. Köfte, leziz hamur işleri ve kuru etin mutlaka denemeniz gereken tatlar olduğu topraklarda hiç yabancılık çekmeyeceğinize emin olabilirsiniz. Bu arada bu huzurlu şehrin gece hayatının tadına bakmadan Üsküp’e hoşça kal dememeniz gerektiğini de hatırlatalım. Kentte sevdiğiniz tarzda bir mekan bulmakta hiç zorlanmayacaksınız. Üsküp, neşesiyle ve tüm misafirperverliğiyle sizi ağırlayacak.

Vizesiz Seyahat Yapılabilen Üsküp Nerede?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin