Yaralı Leylek Tedavi Altına Alındı

featured
service

Tedavi Altına Alındı

Jandarma ekipleri tarafından Kızılırmak ilçesinde bulunarak yetkililere teslim edilen yaralı leylek, Çankırı Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi edildi. Sağ bacağı ile gövdesi arasındaki alanda açıktan yara alan hayvanın müdahalesi merkezdeki veteriner hekim tarafından yapıldı.

Leyleğin durumu bilgiler veren Veteriner Hekim Zekeriya Öcal, leyleğin yaralanma nedeniyle bünyesinin zayıf düştüğünü ve uçamadığını söyledi. Gerekli tedavinin yapıldığını belirten Öcal, hayvanın dinlendirildikten sonra doğaya salınacağını belirtti.

Zifte Yapışan Köpek 6 Saat Sonra Kurtarıldı

Çankırı’da zifte düşen köpek, Çankırı Belediyesi İtfaiye ekiplerince uzun uğraşlar sonunda kurtarıldı.

Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, yaptığı açıklamada, Deveciler mevkisi olarak bilinen yerde özel bir firmaya ait depodan sızan ziftin yere yapıştığını belirtti.

Orada gezen bir köpeğin zifte yapıştığını belirten Semerci, “Yapışan köpek çıkmaya çalışırken iyice ziftin ortasında kalmış vatandaşlar görüp köpeği yapıştığı yerden çıkarmaya çalışmışlar. Başarılı olamayınca durumu bize bildirdiler” dedi.

İtfaiye ekiplerinin köpeğin yapıştığı yerde mazotla zifti yumuşattığını dile getiren Semerci, “Önce mazotla zifti yumuşattık sonra ıspatula ile zifti yerden kazıyıp köpeği ziftli bir halde oradan kurtardık. Köpek yaklaşık 6 saat mahsur kalmış” diye konuştu.

Köpeğin kurtarıldıktan sonra Belediye Hayvan Barınağına teslim edildiğini ifade eden Semerci burada tedavi altına alındı.

Yaralı Leylek Tedavi Altına Alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin