Yerli basın yabancı parmağı değmemiş tek tür basınımızdır

featured
service

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı dün sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hem basın mensuplarıyla tanışma fırsatı bulan Rektör Ayrancı hem de gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

“Bizim için yerli basın çok önemli, biz yerli basını milli mücadeleden biliyoruz, yerli basın yabancı parmağı değmemiş tek tür basınımızdır.” diyerek sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Ayrancı “Yerli basınımızın eksiklikleri sermaye sıkıntıları olabilir. Bu milletin kurulmasında daha önce Osmanlı zamanında bu yabancılara karşı duran İstanbul sermayesi değil, Anadolu basınıydı yani sizdiniz.

Dolayısıyla çok hürmete layık bir meslek çok önemli çok büyük hayırları var, hakları ödenmez. Sizlerde bu geleneği devam ettiriyorsunuz. Onun için minnetle şükranla eskileri yad ediyoruz sizlere de hürmetlerimizi ifade ediyoruz.” dedi.

“Mühim bir noktadayız, çeşitli sorunlarınızın olduğunu biliyorum.” İfadelerine yer veren Rektör Ayrancı, “Hem basın işçileri olarak hem sermaye olarak, reklamların alınması bakımından bir çok zorluklarınız var buda yerel basını zayıflatıyor. Büyümesine imkan vermiyor belki istediğiniz şartlarda çalışamıyorsunuz. Memleketin bu tip konulardan haberi var. Ben biliyorum ki Cumhurbaşkanımıza sunulan mahalli basın için yeni iyileştirmeler var. Bunların bir kısmı yürürlüğe girdi bir kısmı da zamanla olacak. Bizler de bunun takipçisi olacağız.” şeklinde konuştu. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Yerli basın yabancı parmağı değmemiş tek tür basınımızdır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin