10 Bin Vatandaş Bulvar İftarında Buluştu

featured
service

Son yıllarda sokak iftarları daha da yoğunluk kazandı.

Çankırı’da İftar sofraları birlik, beraberlik ve kaynaşmanın birer adresi haline geldi. Kültürümüze ve geleneklerimize sahip çıkarak bütün vatandaşlarımızı bu sofralarda buluşturmayı hedefleyen belediye amacına ulaştı.

Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarları kapsamında Atatürk Bulvarı’nda 10 bin vatandaş iftar yaptı. Kucaklama taşı önünde kurulmaya başlanan iftar masaları Belediye Meydanı önündeki saat kulesi’nde son buldu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftara Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül de katıldı. Belediye Başkanı İrfan Dinç ile vatandaşları selamlayan Gül, mülteciler ve yaşlılar ile sohbet etti.

Atatürk Bulvarı iftarının Mahalle İftarları arasında rekor oluşturduğunu belirten Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, ”Bugün 10 bin vatandaşımız ile birlikte oruçlarımızı açtık. Sayın Genel Başkan Yardımcımız da bizleri ziyaret ederek onure etti. Halkımızın iftarlara gösterdiği ilgiden memnunuz. Ramazan’ı uğurlamaya hazırlandığımız şu günlerde vatandaşlarımız ile Ramazan’ın manevi atmosferini paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Dev iftar organizasyonu için çok sayıda yemek noktası oluşturulurken, dört yüzün üzerinde personel de iftar da görev aldı. İftar için öğle saatlerinden itibaren Atatür Bulvarının bir kısmı trafiğe kapandı. Atatürk Bulvarı İftarı ile Mahalle İftarları sona erdi.

 

10 Bin Vatandaş Bulvar İftarında Buluştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin