100 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binası Taşınan Acil Servis Açılışı Gerçekleştirildi

featured
service

100 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binasına Taşınan Acil Servis’in Açılışı Sayın Valimiz Tarafından Gerçekleştirildi

100 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binasına taşınan Acil Servis’in açılışı 1 Ağustos 2014 Cuma günü Sayın Valimiz Vahdettin Özcan tarafından gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde sağlık tesislerinin yenilenme ve modernizasyonu süreci dahilinde, Çankırı Devlet Hastanesi eski binasından yeni binasına taşınmaya devam ediyor.

Günlük ortalama 400 hastanın müracaat ettiği Acil Servis, fiziki yetersizlik ve özellikle ambulans girişinde yaşanan güçlükler nedeniyle yeni binadaki yerine taşındı.

İki ayrı giriş oluşturulan Acil Serviste ambulansla gelen vakalar ile ayaktan müracaat eden hastaların farklı kapılardan girişi sağlanıyor.

Ambulansla giriş yapan ve resüsitasyon (yeniden canlandırma) gerektiren hastalar için ambulans giriş kapısının yanında oluşturulan oda ile bu vakalara müdahalede zaman kaybı önlenmiş olacak.

Bundan sonra yeni yerinde hizmet verecek olan Acil Serviste, modernize edilmiş ve monitörlü gözlem yatakları, geniş ve ferah bekleme alanları, çalışanlar için geniş ve rahat ortamların oluşturulmasıyla hem çalışan hem de hasta memnuniyetinin artırılması hedefleniyor.

Açılışın ardından Acil Servise başvuran hastaları ziyaret eden Vali Özcan, sunulan hizmetten memnun olduklarını belirten hasta ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, yeni yerinde hizmet verecek olan Acil Servis Ünitesinin ilimiz için hayırlı olması dileklerinde bulundu.

100 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binası Taşınan Acil Servis Açılışı Gerçekleştirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin