18 Yaşından Küçüklere Otobüs Bileti Satılmayacak!

featured
service

İlimizde, ailesinin ve kurumun bilgisi dışında evden ve yurttan kaçan veya kayıp olan çocukların başlarına gelebilecek ileride yaşamlarını olumsuz yönde etkileyecek olayların engellenmesi, izinsiz il dışına çıkmalarının önüne geçilmesi, ailelerdeki kayıp çocuk infialinin yaşanmaması amacıyla İl Valiliğimizce Vali Vekili Ahmet Atılkan imzalı, 27.06.2014 tarih ve 2014/2 sayılı “Çocuklara Şehirlerarası Yolcu Bilet Satışı Yapılabilmesine İlişkin Usul ve Esasları Hakkında Karar” yayımlandı.

18 yaşından küçüklere artık velisi yanında olmadan otobüs bileti satılamayacak. Çankırı Valiliği çocuklara yönelik şehirlerarası yolcu bilet satışı konusunda karar aldı.

Evden ve yurttan kaçan ve kayıp olan çocukların başlarına herhangi bir tehlike gelmemesi ve izinsiz olarak il dışına çıkmamaları amacıyla Çankırı Valiliği tarafından bir dizi karar alındı ve alınan karar doğrultusunda artık, iller arası tüm ulaşım kara ve hava araçlarında 18 yaşından küçüklere bilet satılamayacak.

18 yaşından küçükler artık şehirlerarası yolculuk yapacakları zaman yanlarında velisi, vasisi veya kanuni temsilcisi olmadan bilet talep etmesi durumunda ilgililerle irtibata geçilecek ve teyit alındıktan sonra bilet satışı gerçekleştirilecek ve tutanak altına alınacak. Eğer velisi, vasisi veya kanunu temsilcisinin bilgisinin olmadığı tespit edilmesi durumunda ise konu kolluk kuvvetlerine bildirilecek.

Belirtilen hususlara uymayanlar hakkında ise kabahatler kanunun 32. maddesi uyarınca işlem yapılacak.

18 Yaşından Küçüklere Otobüs Bileti Satılmayacak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin