7-19 Yaş Aile Rehberliği programı sertifika töreni düzenlendi

featured
service

Çankırı Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, UNİCEF tarafından desteklenen 7-19 Yaş Aile Rehberliği programı sertifika töreni düzenlendi.

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen ödül törenine Vali Vahdettin Özcan, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halim Hıcıplı, kurum amirleri, çok sayıda veli ve öğretmen katıldı.

Programın açılışında 7-19 yaş aile rehberliği programı örnek etkinliği rehber öğretmenler tarafından gerçekleştirildi. Akabinde 7-19 Yaş Aile Rehberliği programı tanıtımını Rehberlik Araştırma Merkezi Müdür Vekili Çelebi Çağlayan yaptı.

Çağlayan yaptığı konuşmada “Program kapsamında Rehber öğretmenler tarafından 8 haftalık çizelge düzenlenerek velilere eğitimler veriliyor. Tüm rehber öğretmenler bilgilendirilerek velilere seminerler verildi.

Velilere düzenlenen eğitimler uygulamalı gerçekleştirilerek verimin artması sağlandı. Uygulama kapsamında İnsanların pin kodunu bulma oyunu, veliler bazen çocuk, baba, anne oldular ve empati kurma yeteneklerini geliştirdiler. 355 veli katılmıştır.” dedi.

Konuşma akabinde 7-19 Yaş aile Rehberliği programı video gösterimi izlendi. İzlenen videonun ardından Mehmetçik Ortaokulu velisi Zeynep Şahbaz duygu ve düşüncelerini kürsüde dile getirdi. Veli Şahbaz konuşmasında “Eğitim Programına katılmadan önce gereksiz olduğunu düşünüyordum ve açıkçası katılmak istemedim.

Daha sonra katıldıktan sonra gördüm ki bu eğitim programlarının bana ve aileme çok büyük katkısı olacak bende dört bir elle eğitimcilerin söylediklerini uygulamaya gayret ettim. Bize kendi hayatımızdan örneklerle eğitimler verildi. Sen ve ben dilini öğrendim. önceleri çocuklarımı dinlemezken bugün onunla konuşarak göz teması kurabiliyorum. Bazen çocuklarıma karşı ses tonumu ayarlayamadığım zamanlar oluyordu artık bunların önüne geçtim. Evde hep benim istediğim olsun isterdim şimdi ise evde herkesin düşüncesini alarak hareket ediyorum.” dedi.

Konuşmalar sonrası ödül ve sertifika töreni gerçekleştirildi. İkram sonrası program son buldu.

7-19 Yaş Aile Rehberliği programı sertifika töreni düzenlendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin