80. Yıl Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinde kurslar başlıyor

featured
service

Çankırı Belediyesi tarafından inşası tamamlanarak Çankırılı hanımların hizmetine sunulan 80. Yıl Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi yeni yerinde yeni dönemde yeni kurslarıyla start alacak. Kurs kayıtları 3 Kasım – 14 Kasım arasında yapılacaktır.

Modern ve estetik görünümüyle Çankırılı hanımlara yakışan bir yapıya kavuşan 80. Yıl Kültür Merkezi yeni dönemde yeni kursiyerlerini ağırlayacak. Hanımlar birçok farklı alanda göreceği kurslar ile değişim ve gelişimin öncüleri olacaklar. Hanımlar mutfak işleri olarak yöresel yemekler ve pastacılık kurslarıyla lezzetlerine lezzet katacaklar.

Kursiyer hanımların el becerilerini geliştireceği ve yeteneklerini ortaya koyacakları kurslarda iğne oyası, kurdele nakışı, tel kırma, örgü, kumaş boyama, ahşap boyama, şiş dantel, Brezilya Nakışı, ahşap tablo, çini işleme, ebru, rölyef, kaligrafi, filografi, minyatür, vitraj, mozaik, tezhip ve resim gibi farklı sanatları öğrenme ve icra etme imkanı bulacaklar.

Kurslar süresince verilecek eğitimler ile hanımlar müzikal anlamda gitar, bağlama ve ney dersleri de alacaklar. Ayrıca kursiyer hanımlar yöresel halk oyunlarını öğrenip, tiyatro eğitimine de sahip olacaklar. Çankırılı hanımların gelişimlerini ve eğitimlerini amaçlayan kurslarda hanımlar İngilizce, Almanca, Osmanlıca, Arapça ve Diksiyon dersleri ile farklı dilleri öğrenme ve konuşabilme imkanı bulacaklar.

Ailenin yapı taşını oluşturan ve aile kavramının en önemli parçası olan kadınlar alacakları aile eğitimi ile hem evlerindeki yaşantılarını düzenleyecek, hem de çocukların eğitimi konusunda bilgi sahibi olacaklar

Kültür Merkezi içerisinde yer alan spor salonlarında kadınlar rahatça spor yapabilecekler. Spor yapmak isteyen hanımlar spor salonları için aylık ücret olarak 50 TL ödeyecekler. Ayrıca düzenlenen kabul salonlarına ise 50 TL ücret ödeyerek özel günler için organizasyon yapılabilecek.

Kurslar hakkında detaylı bilgi almak için (0376)  212 51 11 veya 212 51 12 numaralardan yetkililere ulaşılabilecek.

 

80. Yıl Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinde kurslar başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin