Ahilik Haftası ve Yaran kutlama kahvaltı ile başlayacak Tasavvuf Müziği ve Semazen gösterileri ile sona erecek

featured
service

29. İl Ahilik Haftası Kutlama Töreni “Kutlama Program “ dâhilinde 23 Mayıs 2016 Pazartesi günü (bugün) yapılacak.

 

İl Ahilik Haftası Kutlama Komitesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı “Ahilik Kutlamaları Merkez Yürütme Kurulunca” her yıl yeniden belirlen kutlama zamanının;  MAYIS 2016 ayının dördüncü haftası olan 23-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirileceği kararlaştırılmıştır. 

        “Ahilik Haftası” Kutlamaları; “Ahilik Haftası Kutlamaları Yönetmeliği” nde de belirtildiği gibi, Ahilik Kültürünün tanıtılması, esnaf ve sanatkâr örgütlerinde yaşanması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması, amacıyla her yıl yapılmaktadır. “İl Ahilik Haftası Kutlama Programı” İl Kutlama Komitesi Üyelerinin katılımıyla 29.02.2016 tarihinde yapılmış, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına sunulmuş, Bakanlıkça uygun bulunduğu bildirilmiştir.

          2016 yılı 29. İl Ahilik Haftası Kutlama Töreni “Kutlama Program “ dâhilinde 23 Mayıs 2016 Pazartesi günü yapılacaktır.

          Kutlamalar, 23 Mayıs 2016 Pazartesi günü sabah namazını müteakiben Ahmet Yesevi Camii avlusunda kahvaltı ikramıyla başlayacak, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı tarafından Atatürk Anıtına Çelenk Sunulmasıyla devam edecektir.

           23 Mayıs 2016 Pazartesi günü Saat 10.00 da Belediye Meydanında yapılacak çeşitli etkinliklerin bulunduğu Kutlama Töreninden sonra, öğle namazını müteakip, Ahmet Yesevi Camii avlusunda halkımıza “Ahilik Pilavı ikramı yapılacaktır. 23.05.2016 pazartesi saat 14.30 da 100. Yıl Kültür Merkezi Fuaye Salonunda ”Ahilik ve Yaran Kültürü El Sanatları Sergisiaçılışı gerçekleştirilecektir.

          23 Mayıs 2016 Pazartesi günü Saat 20.00 de Belediye Meydanında Tasavvuf Müziği ekşiliğinde semazen gösteri programı sunulacaktır.

          Törenlerimize tüm halkımız davetlidir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” denildi.

 

 

Kaynak:Bizim Çankırı

Ahilik Haftası ve Yaran kutlama kahvaltı ile başlayacak Tasavvuf Müziği ve Semazen gösterileri ile sona erecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin