Akbaşoğlu müjdeye boğdu

featured
service

Adalet ve Kalkınma Partisi 72. İl Danışma Meclisi Toplantısında bir konuşma yapan Milletvekili Akbaşoğlu, bir dizi müjdeler verdi. Akbaşoğlu geçtiğimiz günlerde Derbent Şehitliği’nin açılışını yapmak üzere ilimize gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’ndan Çankırı için güzel sözler ve müjdeler altığını söyledi.

Bakan Eroğlu’ndan Çankırı için istişare sözü aldığını ifade ederek sözlerine başlayan Milletvekili Akbaşoğlu  “Geçtiğimiz hafta Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ilimize geldi ve Ilgaz’da şehitlik açılışını gerçekleştirdik. Bakanımızdan bazı sözler aldık. 2016 yılının ilk gezilerinden birini Çankırı’da yapmasının sözünü aldık. 12 ilçe ve tüm köylerimizin sorunlarını bürokratlarıyla birlikte kendisi yerinde inceleyecek. Tüm ilçe ve köylerimizin orman ve su işleri ile ilgili tüm ihtiyaçlarını, isteklerini hazırlasın şimdiden hazırlıklarına başlasın.” dedi.

Bakan Eroğlu’nun tam manasıyla barajlar kralı olduğuna vurgu yapan Milletvekili Akbaşoğlu  Bakanımızla görüşmelerimizde Çankırı, Kastamonu ve Çorum illerini ilgilendiren kızlaryolu barajı ile ilgili önemli gelişmeler oldu. Bakanımız bölgemiz için son derece önemli olan kızlaryolu barajı çalışmasının bir an evvel başlaması talimatını verdi. Önümüzde ki dönem bu projenin yatırım programına alınmasıyla ilgili son noktaya gelindi. İlimize hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

Çankırı genelini ilgilendiren bir çalışma içinde olduklarının altını çizen Vekil Akbaşoğlu, “Çankırı geneliyle ilgili “Çankırı Master Programı” yapma sözü aldık. Çankırı genelini ilgilendiren bir çalışma olacak” dedi.

Doruk Otel Yıkılıyor

Akbaşoğlu, son dönemde yaşanan bir takım sıkıntılarla gündeme gelen Doruk Otel’in yıkılarak yerine yenisinin yapılacağını sözlerine ekledi.

Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)’nin kapasitesinin de artırılacağını belirten Akbaşoğlu, “Çankırı POMEM’in öğrenci kapasitesini 4 katına çıkarıyoruz. Artık Çankırı POMEM de yaklaşık 1000 öğrenci eğitim görecek. Çankırı’mıza hayırlı uğurlu uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

100. Yıl Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boz, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, il ve ilçe parti teşkilatından çok sayıda isim katıldı.

Akbaşoğlu müjdeye boğdu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin