‘Akıllı Buzdolabı’ projesiyle hemşehrimiz Doğancan Çubuk üçüncü oldu

featured
service

Zirve Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Projeler Genel Koordinatörlüğü tarafında organize edilen Endüstriyel Tasarım ve İş Planı Yarışmasında Zirve Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğrencisi ve Hemşehrimiz Doğancan Çubuk 3. oldu.

İş Planı yarışmasında ‘Taban Tabletli GPRS Yer Bulucu’ projesiyle Havva Asuman Tunaöz birinci, ‘Hayat Kolaylaştırıcı İlaç Ampülü’ projesiyle Erhan Nigar ikinci, ‘Akıllı Buzdolabı’ projesiyle Doğancan Çubuk üçüncü, ‘Kokulu Fotoğraf Albümü’ projesiyle Hatice Böle dördüncü ve ‘Sensörlü Gölgelik’ projesiyle Hüseyin Korkmaz beşinci oldu.

İlk 5 projeye, Zirve Üniversitesi Ön Kuluçka Merkezi’nden faydalanma şansı, Patent Başvuru Desteği, Proje Başvuru Desteği, İş Planı Hazırlama Eğitimi verilecek.

Yarışma ile ilgili görüşlerini aldığımız hemşerimiz Doğancan Çubuk şunları söyledi: “18, 19, 20 Aralık 2015 tarihlerinde Zirve Üniversitesi teknoloji transfer ofisinin düzenlediği Garaj Hackathon yarışmasına bir ekiple katıldık. Yarışma başladığında geliştirebileceğimiz bir fikrimiz dahi yoktu. Yaklaşık 3 saat düşündükten sonra akıllı buzdolabı yapma fikrini bulduk. Yine bir grup çalışmasıyla fikrimizi geliştirdik.

Garaj Hackathon 36 saat boyunca hiç uyumadan bir fikir bulup onu geliştirerek 36 saat sonunda jüriye sunum yapıp dereceye girmeyi amaçlıyordu. Ben ve ekibim yoğun çabalamamızın sonunda sunumda yaşadığımız aksaklıklar, uykusuzluk ve yorgunluk nedeniyle Garaj Hackathon da dereceye giremedik.

Ama pes etmedik ardından 29 Aralıkta 2015 tarihinde yapılan yine Zirve üniversitesi Teknoloji transfer ofisinin düzenlediği İş Planı yarışmasına Akıllı buz dolabı Projesiyle tek başıma katıldım. Bu yarışmada jürinin takdiriyle 3. Oldum ve 750.00₺ ödül kazandım. Kazandığım parayı ekip arkadaşlarımla paylaştım. Gelecek yarışmalarda daha büyük başarılar kazanacağımdan eminim.” dedi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

‘Akıllı Buzdolabı’ projesiyle hemşehrimiz Doğancan Çubuk üçüncü oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin