Belediyeden güzel sanatlara sergi salonu

featured
service

Çankırı Belediyesi,  gerçekleştirdiği çalışmalar ile sanat ve sanatçıya destek vermeye devam ediyor. Okulları Z Kütüphaneler, Fen Laboratuarları, Bilişim sınıfları ve daha birçok donanım ile buluşturan Belediye Başkanı İrfan Dinç, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’ne de sergi salonu kazandırdı. Sanat Galerisi havasında düzenlenen salon, daha ilk gününde Trabzon Akçaabat’tan gelen Necati Seydi Ferahoğlu’nun kişisel resim sergisine ev sahipliği yaptı.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden gelen talep üzerine okullarına sergi salonu yaptı. Okulun giriş bölümünde yer alan salon, belediye tarafından sanat galerisi standartlarına uygun bir şekilde düzenlendi. Sergi salonunun açılışı,  Necati Seydi Ferahoğlu’nun kişisel resim sergisi ile birlikte gerçekleştirildi.

 

Okul Müdürü Ali Meydaneri, yaptığı açılış konuşmasında  “Konu çocuklar olunca tüm imkânlarını seferber eden ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür ediyorum. Fatih Sultan Mehmet’in de söylediği gibi; imkânın sınırını görmek için imkânsızlıkları zorlamak lazım. Çocukların eğitimi konusunda imkânları zorlayan Belediye Başkanına sahip olduğumuz için çok şanslıyız.” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Dinç, duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Çocuklarımızın iyi yetişmesi ve donanımlı olabilmeleri için her şey feda olsun onlara.” dedi. Dinç, “Büyük bir özveri ve emek ile hazırlanmış hepsi bir birinden güzel eserlerin yer aldığı ev sahipliği yaptığımız için mutluyuz. Resim sergisindeki güzel eserlerinden dolayı Necati Seydi Ferahoğlu’nu tebrik ediyorum. Kültürel ve sanatsal etkinlikler şehir kimliğimize ve kültürümüze hareketlilik katıyor. Sanatsal faaliyetlerimize desteğimiz artarak devam edecek. Sanat ile iç içe olan bu okulumuza kazandırdığımız sergi salonumuza çok sergiler ve çok güzel sanat eserleri görmek istiyoruz. Sanata saygı duyan ve emek veren herkesin önünde saygı ile eğiliyorum.” diye konuştu.

 

Dinç Van, Hakkari ve Ağrı’dan gelen şehit haberleri üzerine akşam düzenlenecek 4 Adam 4 Makam Türk Müziği konserini iptal ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu. Şehit ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı, yaralılara ise acil şifalar dileyen Dinç, “Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Belediyeden güzel sanatlara sergi salonu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin