Bonus Hoca öğrencilerle buluştu

featured
service

Üniversite sınavının ikinci basamağı olan LYS’ye (Lisans Yerleştirme Sınavı) girecek olan İlimiz merkezindeki liselerin son sınıf öğrencilerinin motivasyonunu ve akademik başarısını artırmak amacı ile Bonus Hoca olarak bilinen Eğitimci Yazar Süleyman Beledioğlu tarafından LYS Çalışma Yöntemi ve Sınav Motivasyonu konulu seminer verildi.

Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunda yapılan Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün organize ettiği seminerin açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ‘İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Çankırı’nın eğitimdeki başarı çıtasını daha da üst sıralara taşımak amacı ile ihtiyaca yönelik önemli projeler uygulamaktayız. Bugün de geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin akademik başarısına ve hayallerindeki üniversiteyi kazanmalarına bir miktar daha katkı sağlamak amacı ile düzenlenen bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenlere ve sunumu yapacak olan değerli Eğitimci Süleyman Beledioğlu’na teşekkür ederim.’ dedi.

Süleyman Beledioğlu yaptığı konuşmada YGS’den sonra 27 ilde sunum yaptığını birçok öğrencinin LYS’ye çalışma konusunda isteksiz olduğunu bu süreçte azimli, kararlı ve istekli çalışan, yarışı bırakmayan öğrencilerin kesinlikle başarılı olacağını belirtti. Önceki yıllarda YGS’de çok düşük puan alan ve sıralama olarak çok çok gerilerde olan öğrencilerin kalan zamanı çok iyi değerlendirerek istedikleri sonuca ulaştıklarını örneklerle ifade etti. YGS ve LYS sınavlarının içerik ve soru biçimleri olarak çok farklı olduğunu, okulla iletişimin kesinlikle devam etmesini, LYS’de öğretmenin bir orta saha oyuncusu kadar aktif ve etkili olduğunu öğrencinin de kendisine atılacak bu pasları gole çevirebileceğini belirtti. Başarısızlığa neden olan en büyük unsurun dikkatsizlik olduğunu ifade eden Beledioğlu, dikkatsizliğin temelinde bilgi eksikliğinin yattığını söyledi. Bu sorunun da düzenli konu tekrarı ile aşılabileceğini de sözlerine ekledi.

Seminer sonunda salondaki tüm katılımcıları ayağa kaldırarak hayal ettikleri üniversite ve bölümlerini kazanmaları başarı andını söyletti.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bonus Hoca öğrencilerle buluştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin