Çakır: Açıklanan bu rakamlar Çankırılılara yakışmıyor

featured
service

Çankırı Üniversitesi Vakfı(ÇÜVAK) 2015 yılı Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı Cumartesi günü Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü Rektörlük Binası Senato Salonunda gerçekleştirildi.

Hep beraber yenilen öğle yemeği öncesinde heyet Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsünde küçük bir gezinti yaptı. Yapılan gezinti akabinde mütevelli heyet toplantısına geçildi.

Mütevelli heyet toplantısına Eski İstanbul Valisi hemşerimiz Erol Çakır, ilimiz Vali Yardımcısı Zafer Engin, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Boz, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı İbrahim Demirtaş ve mütevelli heyet üyeleri katıldı.

Mütevelli Heyet Toplantısında Divan Başkanlığı görevini Yusuf Çatak, Başkan Yardımcılığı görevini Ekrem Keyfli, Sekreter Üyeliği görevini de Adem Gültekin üstlendi.

Saygı duruşu ile başlayan programın açılışında bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Zafer Engin, “21 yılı geride bırakan Vakfımız; Çankırı’da yükseköğretime destek olmaya başladığı ilk yıldan bu yana, üniversitenin kuruluşu ve gelişimi ile her yıl faaliyetlerini kademeli olarak artırmış, eğitim kalitesi yüksek ve örnek bir yükseköğretim eğitimi verilebilmesi için siz değerli Vakıf üyelerimizin sayesinde eşine az rastlanır bir hizmet anlayışı ile bugüne kadar gelmiştir” dedi.

“Vakıf olarak 2007 yılından buyana en çok önem verdiğimiz konulardan birisi de Çankırı Karatekin Üniversitesinde okuyan öğrencilere burs imkanı sunabilmektir” diyen Engin, “Vakfımız, bu amaç doğrultusunda 2007-2008 eğitim öğretim yılı ile 2014-2015 eğitim-öğretim yılları arasında toplam 235 öğrencimize burs vermiş olup, 2015-2016 eğitim öğretim döneminde ise 20 öğrencimize burs sağlamaya devam etmektedir. Aynı zamanda öğretim elemanlarımızın ve öğrencilerimizin projeler kapsamında yaptıkları her türlü bilimsel çalışmaları ve ulaşım giderlerini karşılamaktadır” dedi.

Engin konuşmasının sonunda ise, “Asla unutmamamız gereken şey, başarı için hiçbir zaman sihirli bir değneğe ihtiyacımız olmadığını bilmek, yapmamız gereken şeyleri zamanında ve eksiksiz, sabırla, hevesle hayata geçirebilmek olduğunun bilincine varmaktır. Heyecan duyulmayan hiçbir iş başarılamaz. Biz Çankırı Üniversitesi Vakfı olarak heyecanımızı hiç kaybetmeden amacımıza ulaştık. Bundan sonraki süreçte de sürekli gelişen ve hep daha iyi olmayı hedefleyen Üniversitemizin talebi doğrultusunda destek ve yardımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Gündemin üçüncü maddesine gereği Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Raporu ile Bilanço ve gelir-gider tablolarının okunması maddesi gereğince Vakıf Sekreteri Sibel Yıldırım raporları okudu.

Yıldırım konuşmasında “Mütevelli heyet toplantılarımız; her yıl olduğu gibi vakfımız için geçtiğimiz yılın gelişmelerine ve ortak konularımızı, bir araya gelerek siz değerli mütevellilerimizle paylaşmak ve geçmişle gelecek faaliyetlerimiz arasında bir köprü kurarak daha verimli bir çalışma programı oluşturabilmek için ayrı bir öneme sahiptir.

Kuruluş amacı olan Çankırı üniversitesi için 1995 yılından 2007 yılına kadar siz değerli mütevelli heyet üyelerimizle birlikte elinden gelen çabayı sarf eden vakfımız Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin kuruluş sonrasında aynı özveri ve gayretle Üniversite için gerekli olan her türlü desteği sağlamıştır. Çankırı Karatekin Üniversitesi kuruluşundan bugüne geçen zamanda her anlamda kendini geliştirmiş gerek Fakülte ve Yüksekokullarıyla gerek Enstitü ve Uygulama ve Araştırma Merkeziyle dikkat çeken Üniversiteler arasında yerini almıştır. Bizler Çankırı Üniversitesi Vakfı olarak bu gelişimin bir parçası olmaktan büyük onur duyuyoruz ve bu vesileyle vakfımızda görev alan bütün mütevelli heyet üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Vakfımız mütevelli heyet üyelerimizin ve Çankırılı hemşerilerimizin desteği ile her yıl Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencilerine bur imkanı sağlanmaktadır. Amaçları doğrultusunda 2010-2011 eğitim öğretim döneminde 36 öğrenciye, 2011-2012 eğitim öğretim döneminde 16 öğrenciye, 2012-2013 eğitim öğretim döneminde 40 öğrenciye, 2013-2014 eğitim öğretim döneminde 66 öğrenciye, 2014-2015 eğitim öğretin döneminde 30 öğrenciye burs imkanı sağlanırken 2015-2016 eğitim öğretim döneminde 20 öğrencimize burs imkanı sunmuş olan vakfımız aynı zamanda Çankırı Karatekin Üniversitesi ve bağlı fakülte, enstitü ve yüksekokullarımızın talepleri doğrultusunda ihtiyaçları karşılamak için gerekli desteği vermeye devam etmektedir.” dedi. 

Konuşmaların ardından yönetim kurulu, denetim kurulu raporları ve bilanço gelir gider hesapları okunarak kabul edildi.

Gündem maddeleri hakkında söz alan eski İstanbul Valisi hemşerimiz Erol Çakır, “Rakamlar gerçekten çok cılız. Çankırı olarak üniversite hayalini kurduk ve bunu gerçekleştirdik. Üniversitemiz hızla büyüyor ve gelişiyor. Fakat bu gelişmeye bizlerde katkı sağlamalıyız. Açıklanan bu rakamlar Çankırılılara yakışmıyor. Şehrin dinamikleri mutlaka harekete geçirilmeli. Çankırı Üniversite Vakfı bir köprü vazifesi görmekte” dedi.

Divan Başkanı Yusuf Çatak’da, vakfın önemli işler gerçekleştirdiğini aktararak, “Vakfı daha güçlü hale getirmek için el birliği içinde hareket edilmeli. Şehrin dinamikleri ve önde gelenleri harekete geçirilmeli. Başka yerlerde görüyoruz. Şehrin önemli kişileri üniversitenin binalarını ya da spor salonlarını üstleniyor” dedi

Çankırı’da görev yapmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek konuşmasına başlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, “Çankırı gerçekten güzel ve dünyanın merkezi bana göre. Şehrin gelişmesi ve büyümesi konusunda değerlerini harekete geçirmek gerekiyor. Bu dinamiklerden biride tuz mağarası. Tuz mağarası turizme kazandırıldıktan sonra şehre büyük katkı sağlayacak” dedi

Yapılan konuşmaların ardından yönetim ve denetim kurularının aynı şekilde devam etmesi kararı alındı ve toplantı sona erdi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Çakır: Açıklanan bu rakamlar Çankırılılara yakışmıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin