Çankırı Belediye Gençlikspor Sezona İddialı Giriyor

featured
service

Belediye Gençlik Spor sezonu açıyor

Bölgesel Amatör Lig’de yarın ilk resmi maçına çıkacak olan temsilcimiz Çankırı Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, taraftardan destek bekliyor. Yeni transferleri ile Ligin en gözde takımlarından biri olan temsilcimiz, ilk maçında Çankırılı futbol severlere galibiyet sevinci yaşatmak istiyor.

Çankırı Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ilk basın toplantısını gerçekleştirdi.

Şahinler Çay Bahçesinde yapılan basın toplantısına Belediye Gençlik Spor Kulübü Müdürü Talip Dönmez, Teknik Direktör Şenol Kıyak, antrenör Kurtuluş Acadağlı, takım kaptanı Selahattin Mutlu, futbolculardan Bilal Gündoğdu ve Osman Talha Kataran katıldı.

Belediye Gençlik Spor Kulübü Müdürü Talip Dönmez, “Basınımızla diyaloglu bir şekilde el ele sezonu tamamlamayı düşünüyoruz” dedi.  Dönmez, basın mensuplarının sahaya giriş çıkışlarıyla ilgili şu şekilde konuştu:

“Basın mensuplarının sahaya giriş çıkışları konusunda akreditasyon kartları ve bilgileri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonundan geldi. BAL (Bölgesel Amatör Ligi) maçlarında federasyon temsilcisi olarak bir kişi dışarıdan geliyor. Federasyon gözlemcisi oluyor yani Celal Kaman, bir de bir temsilci daha oluyor o da il temsilcisi Sadık Şerbet. Bu kulübün akreditasyon temsilcisi olarak da benim ismim var. Dördümüz hazırlayacağız. Basın için bir sıkıntı olacağını tahmin etmiyorum.”

Kulüp Müdürü Dönmez, “Yeni oluşmuş bir takımız. Sezona iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Pazar günü Yeşil Kırşehir Spor karşılaşması ile ilk maçımızı oynayacağız. Tribünlerin tıklım tıklım olmasını bekliyoruz. Taraftarımız bizleri yalnız bırakmasın. Onlara ihtiyacımız var” açıklamasında bulundu.

“Futbolda son yıllarda ne yazık ki sıkıntılı süreçler yaşandı” diyen Teknik Direktör Şenol Kıyak, “Çankırı Belediyesi olarak bizde yeni bir oluşum içine girdik. Eski heyecanı tekrar Çankırı’ya yaşatabilmek için kolları sıvadık. Kendi bütçemize göre mütevazı bir takım kurduk.  Bizim hedefimiz bu sene ligde kalıcı olmak” dedi.

Kadroda 25 oyuncunun bulunduğunu dile getiren Antrenör Kıyak, “12 oyuncumuz Çankırı’dan 13 oyuncumuzda transfer ettik. Kadromuzda ki oyunculardan 2 tanesi yabancı oyuncu. Takımımızın yaş ortalaması ise 22. Yani çok genç bir takımız” şeklinde konuştu.

Kıyak, “Sezona başladıktan sonra oyunumuzu göreceğiz ve eksiklerimizin üzerinde çalışacağız. İyi bir ivme yakalayabilirsek şampiyonluk bizler için hayal olmaz” ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz günlerde oynanan Ziraat Türkiye Kupası eleme maçı karşılaşmasında Sinopspor karşısındaki oyunu da değerlendiren Kıyak,  “İlk maçımız hem kulüp açısından hem de oyuncular açısından önemliydi.

Elimizden gelen mücadeleyi sergiledik. Ancak genç ve tecrübesiz bir takım olmamızın dezavantajını yaşadık ve 1-0 mağlup olduk. Bundan sonra daha çok çalışacağız” dedi.

Futbola 4 yıl ara verdikten sonra tekrar geri dönen takım kaptanı Selahattin Mutlu, kendisine güvenenleri mahçup etmeyeceğinin sözünü verdi.

Oyunculardan Bilal Gündoğdu ve Osman Talha Kataran’da yeni oluşturulan takımın bir parçası oldukları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Maçlarını Atatürk Stadı’nda oynayacak olan Belediye Gençlik Spor, Yeşil Kırşehir Spor ile Pazar günü saat 15:00 de karşılaşacak. Maça girişler ücretsiz olacak.

 

 

 

Çankırı Belediye Gençlikspor Sezona İddialı Giriyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin