Çankırı Belediyesi 2016 bahar sezonuna giriş yaptı

featured
service

Çankırı Belediyesi, havaların iyileşmesi ile birlikte bahar hazırlıklarına başladı.

 

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2016 yatırım programı kapsamında yapılması planlanan Aksu Mahallesi Deveyolu mevkii bisiklet ve yürüyüş yolu, Fatih Mahallesi Salihler Caddesi ile Tarım Köy Konutları, Buğday Pazarı Mahallesi Feslikan mevkii ve Esentepe Mahallesi yolları başta olmak üzere, şehrin muhtelif mahallelerindeki cadde ve sokaklarda yapılacak yol, sathi kaplama, sıcak asfalt çalışmaları için malzeme temini ve ihale işlemlerine hızla devam ediyor. Müdürlüğe bağlı ekipler, kış mevsiminde yapılan tuzlama çalışmaları ile altyapı arızalarından kaynaklanan deforme olan yollarda asfalt yama çalışmalarına da başladı. Belediye Başkanı İrfan Dinç’in seçim beyannamesinde yer alan projelerinden uygulama projesi tamamlanan çalışmaların ihale çalışmaları da başlatıldı.

 

2016 yatırım programı kapsamında hazırlanan kaldırımlar ve yeni açılacak yollarda yapılacak kaldırım çalışmaları için kaldırım parke taşı, bordür taşı, engelli vatandaşlar için uygun taşlar ve gerekli inşaat malzemeleri de temin edilerek yeni sezona başlandı.

 

Bahar hazırlıkları çerçevesinde Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Mayıs ayı içerisinde parklar, orta refüj, yeşil alanlar ve kavşaklara yaklaşık 250 bin adet begonya dikilecek. Mevcut çim ve çiçek alanlarının gübreleme çalışmalarının yanı sıra parkların bakım ve onarım çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Ekipler, vatandaşların ektikleri alanları rahatça sulayabilmeleri için sulama arklarının temizlik çalışmalarına da tüm hızı ile devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çankırı’yı yeşillendirme çalışmaları kapsamında yeni çim alanlarına ekilmek üzere yaklaşık 4 ton çim tohumu temin etti. Ağaç budama çalışmalarını başlatan ekipler, budama işine 21 Mart’a kadar devam edecek.

 

Şehrin muhtelif alanlarında belirli aralıklarda ilaçlama çalışmalarına devam eden Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ise vardiyalı ekipleri ile 7/24 aralıksız çalışmaya devam ediyor. Ekipler, uygun hava şartlarında şehrin cadde ve sokaklarını yıkıyor. İl genelinde yakalanıp Hayvan Barınağına getirilen köpeklerin bakım ve tedavileri yapıldıktan sonra aşılama ve kısırlaştırma çalışmaları da yapılıyor. Gerekli durumlarda yaralı hayvanlara cerrahi işlemler, yine Belediye bünyesindeki veteriner gözetiminde yapılarak mağdur hayvanlara ise donanımlı hayvan ambulansı sayesinde hızlı bir şekilde ulaşılara anında müdahale ediliyor.

 

2016 yatırım programı kapsamında Çankırılıların birçok yenilikle karşılaşacağını belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Yaşanabilir, çevre dostu bir kent olabilme yolunda her alanda verdiğimiz çok yönlü hizmetlerimiz ile şehrimize estetik bir kent kimliği kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” diye konuştu. Dinç, verilen hizmetlere halkın da sahip çıkması gerektiğini belirterek vatandaşların yerel yönetimin ve standartları yüksek kent imajının bir parçası olması gerektiğini vurguladı. Dinç ayrıca, şehrin temizliği ve bakımının yanı sıra civar köy ve ilçelerden getirilerek kontrolsüz bir şekilde merkeze bırakılan köpeklerin, ekiplerin yoğun mesai harcamasına ve merkezdeki vatandaşların rahatsız olmasına dikkat çekerek bu yola başvuran kişilerden duyarlılık beklediklerini kaydetti. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Çankırı Belediyesi 2016 bahar sezonuna giriş yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin