Çankırı Belediyesi Kışa Hazır

featured
service

Çankırı Belediyesi, kış ayları ile birlikte oluşabilecek hava şartlarına karşı hazırlıklarını tamamladı.

Soğuk ve yağışlı havanın kendisini hissettirmesi ile Çankırı Belediyesi kış önlemlerini aldı. Çankırı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce oluşturulan karla mücadele ekipleri, 24 saat süreyle görev yaparak kar yağışı ve buzlanmaya karşı hazır olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediyenin imkanlarını kış muhalefetlerine karşı seferber edeceklerini söyledi. Belediyenin araç, ekipman ve ekipleri ile birlikte kışa hazır olduklarını belirten Dinç, “Kış aylarında meydana gelebilecek aksaklıklarda ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için gereken hazırlıkları tamamladık. Belediyemiz bünyesinde bulunan bir adet karla mücadele aracı, iki adet greyder, altı adet kepçe, bir adet lastikli yükleyici ve dört adet kamyon ile ekiplerimiz hazır bulundurulacak” diye konuştu.

Oluşabilecek kar yağışı ve beraberinde buzlanmaya karşı 100 ton tuz stok ettiklerini ifade eden Dinç, “Vatandaşlarımıza en çok tehlike yaratacak buzlanmaya karşı traktörlerimiz ve kamyonlarımız yardımı ile tuzlama çalışmalarımızı yapacağız. Yaptığımız çalışmalar ve aldığımız önlemler sayesinde vatandaşlarımız huzurlu ve rahat bir kış sezonunu geride bırakacaklar” ifadelerini kullandı.

Çankırı Belediyesi Kışa Hazır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin