Çankırı Merkez Tabakhane Mahallesi’nde Yangın

featured
service

Olay yerine çok sayıda Sağlık, Güvenlik ekipleri sevk edilirken, olası bir faciaya karşı Kargaz, Enerji-Sa ekipleri de Doğalgaz ve Elektrik akımlarını keserek yangının boyutunun büyümesini önlediler.

 

6 Eylül 2015 Pazar günü saat 15:30 sıralarında Çankırı Şehir Merkezinde meydana gelen yangında söndürme çalışmaları devam ediyor.

 

Yangının Elektrik Kontağından Çıktığı Tahmin Ediliyor!

 

Çankırı İli, Merkez Tabakhane Mahallesi, Hamam Sokak No:19’da bulunan Mesut Kartal’a ait ahşap ev bilinmeyen sebeplerden dolayı yanmaya başladı. Evde Anne ve İki çocuğu bulunurken, yangını evde bulunan aile ferleri fark ederek İtfaiye ye haber verdiler. Mesut Kartal’a ait ahşap evde can kaybı olmadığı bilgileri yerini koruyor.

 

Evde Bulunanlar Komşular Tarafından Dışarı Çıkarıldı

 

Hamam Sokak No: 19 numaralı evde başlayan yangın aynı adreste bulunan Cengiz Ericekli’ye ait No:17 numaralı Doğalgazlı ahşap eve de sıçradı. Çankırı Belediyesi itfaiye ekipleri bir taraftan Mesut Kartal’a ait evi, diğer bir taraftan da Cengiz Ericekli’ye ait evi söndürmeye çaba sarf ediyorlar. Çankırı Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangında 12-13 yaşlarında olduğu tahmin edilen Ali Osman Kartal adındaki çocuk dumandan etkilenmesi sonucu 112 Acil Servis görevlilerince gözetim altına alındı. Ali Osman Kartal 112 Acil Servis Sağlık çalışanları tarafından Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servisine intikal ettirildi.

 

Yangında Mesut Kartal’a ait ev kullanamaz hale gelirken, komşusu Cengiz Ericekli’ye ait evinde çatısının bir kısmı yandı.

 

Yangına 3 İtfaiye ve ekibi ile 3 tane de Çevre Sulama araçları müdahalede bulundu. Yoğun çaba harcanan söndürme çalışmaları sonucu yangının başka evlere sıçraması önlendi. Yangın kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları başlatıldı. Soğutma çalışmalarından sonra yangının çıkış sebepleri araştırılıp, net bilgiler daha sonra açıklanacak. Yangında can kaybının olmaması sevindirici yanı idi.

 

Yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çankırı Merkez Tabakhane Mahallesi’nde Yangın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin