Çankırı’da 27 bin 891 öğrenci karne aldı

featured
service

2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk yarısı dün sona erdi ve 27 bin 891 öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline girdi.

TOKİ İlkokulu ve Ortaokulunda düzenlenen karne törenine Vali Abdullah Ayaz, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, kurum müdürleri, okul idarecileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Vali Abdullah Ayaz, “Bugün TOKİ okulumuzda öğrencilerimize karnelerini dağıttık ve onları kısa bir tatile uğurladık. 27 binden fazla öğrencimiz bugün il genelinde karne aldı. Ben öncellikle iyi bir tatil, iyi bir dinlenme dönemi diliyorum. Emek veren tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize teşekkür ediyorum. İlimiz genelinde eğitim en önemli meselemiz. Bu konuda da hem idarecilerimiz hem öğretmenlerimiz büyük bir gayret gösteriyorlar. Bizler de onlara destek olmaya çalışmaktayız. Şu anda en büyük varlığımız, sermayemiz olan gençlerimizle, çocuklarımızla beraberiz. İnşallah onları geleceğe en güzel şekilde hazırlayacağız. Ben tekrar kazasız belasız bir dönemi tamamladığımız için şükrediyor, emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize ve velilerimize de iyi bir dinlenme dönemi diliyorum.” dedi.

Ardından protokol üyeleri tarafından öğrencilere karneleri dağıtıldı.

Çankırı genelinde 2 bin 228 öğretmenin görev yaptığı 172 okul ve kurumda toplamda 27 bin 891 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi ve ikinci dönem 6 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacak.

Çankırı’da 27 bin 891 öğrenci karne aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin