Çankırı’da çiftçiler, tarımda teknoloji ile buluşacak

featured
service

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı bünyesinde “Çankırı Tarımsal Makine Parkuru” projesi imzalandı. Bu proje ile ilimize silaj balyalama makinesi, katı gübre dağıtma makinesi, sıkmalı çayır biçme makinesi, dal ve ağaç parçalama makinesi, mısır silaj makinesi, pnömatik mibzer, drone olmak üzere çok sayıda makine ilimize kazandırılacak.

Projenin hayata geçirilmesi ile ilimizde makine parkurunun sayı ve çeşidini artırarak tarımsal birlik ve kooperatifler aracılığıyla bu ekipmanlara çiftçilerin erişimleri sağlanacak. Alınan makine ve ekipmanlar sayesinde yem bitkileri üretiminin artırılması, üretilen ürünlerin kaliteli bir şekilde muhafazasının sağlanarak dolaylı olarak hayvancılığın gelişmesi sağlanacak. Bu proje kapsamında ilimize 6 milyon liralık bir katkı sağlanarak çiftçilerimizin hizmetine sunulmuş olacak.

İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün yaptığı açıklamada, “İlimizde üretimin artırılması, çiftçi sayısının çoğalması ve mevcut üretimin geliştirilmesi amacıyla çok önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda İl Müdürlüğümüz ile Kuzey Anadolu Ajansı işbirliğinde Çankırı Tarımsal Makine Parkuru Projesi’ni hayata geçireceğiz. Bu manada bu projenin ilimize kazandırılmasında büyük emekleri olan başta Sayın Valimize, Milletvekillerimize, KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç ve projenin hayata geçmesinde katkı sağlayan personellerimize teşekkür ederim.” dedi.

Çankırı’da çiftçiler, tarımda teknoloji ile buluşacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin