TÜRKAV, öğrencileri ödüllendirdi

featured
service

TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı,12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul yıl dönümünde ilimizde misafir olarak kalan depremzede öğrencileri 11 Mart 2023 Cumartesi günü Ankara’ya götürdü. Ankara gezisi sonrasında 13 Mart 2023 Pazartesi günü ise Rehberlik ve Araştırma Merkezinde yarışmaya katılan tüm öğrencilere plaket takdim edildi.

Programa Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğretmenler, idareciler ve öğrenciler katıldı.

Gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı, “Türk Milliyetçiliğinin tüm değerlerini içine sindiren ve hayatın her anında yaşayan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı mensubu olarak 12. Yıl önce başlattığımız ve her evimizde, her okulumuzda, her sınıfımızda İstiklal Marşının çınlamasına vesile olduğumuz ‘İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması’nın on ikincisi 6 Şubat 2023’de meydana gelen iki büyük depremin 11 ilimizi büyük bir yıkıma uğratması, artçıların dahi deprem gibi hissedilmesi ve yıkıntılar altında halen kayıp canların bulunması sebebiyle yapılamamıştır” dedi.

Bölükbaşı, konuşmasının devamında ise, “Toprağın altında canlarımız varken, şenlik olmasa dahi yarışma heyecanı ile sevinç nidaları atılmasına sebep olmamak için; cumhuriyetimizin 100. Yaşında çok anlamlı olan 12. yarışmamızı yapamamak bizlere acı vermiştir.

Bu acımız halen toprak altında kalanın, yakınını kaybedenin, hastanede yaralı olanın, çadırda üşüyenin, başını sokacak evi kalmayanın çektiği acıdan kat kat az olduğunun da bilincindeyiz. İnsan olarak önce bu acıları hissedip; bu onbir ilimizi ayağa kaldırmak için tüm çabaları gösterip, sonra şenlik yapmaya yönelebiliriz.

Yarışmamızın bu yıl ki dağıtılacak olan hediyelerin bedelini de yarışmamıza hazırlanan yavrularımız adına deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yarasına merhem olması için bağışlama kararı aldık. Her yıl yaptığımız Anıtkabir, 1.Meclis, 2. Meclis, Taceddin Dergâhı gezimize bu yıl yarışmamıza katılan öğrencilerin yerine deprem sonrası ilimizde misafir olarak bulunan öğrencilerimizi götürdük. Onların yüzlerinde bir küçük tebessüm oluşturmak bize büyük mutluluk verdi.

Bizler vatanımızın her köşesinin huzur, mutluluk ve güven dolu olması için çalışacağız. Türk milliyetçisi olarak; istiklal marşımıza ses, bayrağımızı dalgalandıran rüzgâr ve vatan toprağının yılmaz bekçileri olacağız. 

İstiklal Marşımızın kabulünün 102. Yılını gururla kutluyor, 100. yaşına ulaşan şanlı cumhuriyetimizin daha nice yüzyıllara ulaşmasını diliyorum. Daha huzurlu, daha mutlu ve daha gururlu kutlamalar yapacağımız günleri umut ediyor; Allah’ın böyle felaketleri bizlere bir kere daha yaşatmamasını niyaz ediyorum.

Şartlar ne kadar kötü olursa olsun, umutsuzluğa yer olmadığını biliyor; zorlukları yenmek için muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda olduğunu biliyoruz” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından ise katılım sağlayan öğrencilere plaket takdim edildi.

TÜRKAV, öğrencileri ödüllendirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin