Çankırı’da ‘HUZUR’ Operasyonu

featured
service

İl Emniyet Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Büro Amirliği tarafından yapılan yazılı açıklamada 23 Ağustos tarihinde Huzur Güven Uygulamasının gerçekleştirildiğini aktararak. Operasyona 185 personelin katıldığını vurguladı.

Yapılan yazılı açıklamada “Emniyet Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda 23.08.2017 günü 19.30-24.00 saatleri arasında  Huzur Güven Uygulaması (7) Ülkemiz geneli ile birlikte eş zamanlı olarak ilimizde de yapılmıştır.

19.30-24.00 saatleri arasında İl Merkezi ve İlçelerimizde  14 noktada, (9 nokta İl Jandarma ve İlçe Jandarma Komutanlıkları ile ortak olmak üzere) 44 ekip 185 personelin katılımı ile yol uygulaması ve umuma açık yer denetimleri yapılmıştır.

Bu uygulamalar neticesinde polis sorumluluk alanında 2083 şahıs, 372 araç sorgulanmış, 24 araca 6.226 TL. para cezası uygulanmış, 11 araç trafikten men edilmiş, 88 iş yeri denetlenmiş, bir aracın içerisinde ise ruhsatsız Brownıngs (14’lü tabir edilen) marka silah ile bu silaha ait MKE yapımı 13 adet mermi ele geçirilmiş, adı geçen şahıs gözetim altına alınarak adli işlemlerine başlanılmış,  bir şahıs askeri suçlardan dolayı yakalanarak idari işlemleri yapılmıştır.

Uygulama noktaları ve umuma açık yer denetimleri esnasında Vali Yardımcısı  Abdullah Aslaner, İl Jandarma Komutanı J.Albay Murat Bozkurt ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yüksel Yazıcı  tarafından  yerinde denetimler yapılmış ve görevli personellere gerekli talimatlar verilmiştir.

Benzer kontrollerimiz Kurban Bayramı tatili süresince ve sonrasında da devam edecektir.

Emniyet Müdürlüğümüzce her türlü suçla mücadele ve suça karışan şahısları yakalayarak adalete teslim etme bilinci ile sahip olduğumuz görev ve hizmet anlayışımız en yüksek istek ve azimle devam edecektir.

   

Kaynak:Bizim Çankırı

Çankırı’da ‘HUZUR’ Operasyonu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin