Çankırı’da ‘trafik kazalarına farkındalık’ sergisi

featured
service

Çankırı’da 2022 yılında meydana gelen trafik kazalarına ait fotoğraflardan oluşan “Trafik Kazalarına Karşı Farkındalık Sergisi” Yunus AVM’de açıldı.

Açılışa Vali Abdullah Ayaz, Baro Başkanı Av. Mustafa Deniz, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Vali Abdullah Ayaz, trafik güvenliğinin en önemli gündem maddelerinden olduğunu söyledi.

Ayaz, şunları kaydetti:

“Trafik güvenliği, trafikle ilgili her türlü farkındalık eğitimi ve faaliyeti en önemli gündem maddemiz. Biraz önce de öğrencilerimizle birlikte trafikte yaya, yayaya verilecek öncelik, yayalar kırmızı çizgimiz adlı etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu yılın başından beri bazılarında arkadaşlarımızla beraber, yine arkadaşlarımızla jandarma emniyet trafik ekiplerimiz sürekli olarak bütün okullarımızda bu faaliyeti yaptı. Burada da aslında Çankırı’da olmuş olan kazalardan 30 tane fotoğrafı vatandaşlarımıza sergilemek istiyoruz. Burada da anlatmak istediğimiz temel amacımız şu, kaza o kadar uzakta değil. Belki sürücülerimiz, vatandaşlarımız trafik kazalarını kendilerine uzak, ülkenin, şehrin farklı yerlerinde olan kazalar olarak görüyorlar. Bunların tamamı şehrimizde olmuş, maalesef kiminde ölüm, kiminde yaralanma olan trafik kazaları. Onları sergilemek, bununla ilgili olarak farkındalığı artırmak, inşallah sürücülerimizin sürüş güvenliğiyle ilgili önlemlerini artırmalarını sağlamak en önemli hedefimiz.

Sürücü kurslarımızda, okullarımızda serginin farklı alanlarda sergilenmesiyle ilgili olarak faaliyetlerimiz devam edecek. Çünkü trafik kazalarının büyük çoğunluğu maalesef sürücü hatalarından meydana geliyor. Sürücümüz ya dikkatsiz, ya telefonla uğraşıyor, ya uykusuz ya yorgun ya da sürüş ve yol koşullarına uygun olarak araç sürmüyor. Onun için bu konudaki farkındalığı artırmak, can kaybını, maddi zararı azaltmak en büyük hedefimiz.”

Ayaz’ın konuşmasının ardından sergi açıldı. 30 eserin yer aldığı sergi 3 gün ziyarete açık kalacak.

Çankırı’da ‘trafik kazalarına farkındalık’ sergisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin