Çankırılı boksörler Muhammed Ali’nin izinde

featured
service

Dünyaca ünlü boksör Muhammed Ali Clay, Çankırı’da boksörler tarafından anıldı. Çankırılı boksörler Muhammet Ali’yi anmak için Emrah Ersoy Boks Spor Salonu’nda bir araya geldi.

Efsane boksör Muhammed Ali, geçtiğimiz Cuma gecesi ABD’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Muhammed Ali için dün doğduğu Kentucky eyaletinin Louisville kentinde cenaze töreni düzenlendi.

Dünyanın en ünlü boks sporcularından biri olan ve vefatı nedeniyle herkesi üzen Muhammed Ali dün yapılan törenle defnedildi. Tüm dünyada olduğu gibi ilimizde de boks tarihine ismi altın harflerle yazdıran Muhammed Ali için saygı duruşu yapıldı.

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Emrah Ersoy Boks Antrenman Salonu’nda, Boks antrenörü Ahmet Çınar ve sporcular Muhammet Ali için saygı duruşunda bulunarak Fatiha okudular.

“Sporcu kişiliği ve yaşam tarzıyla herkese örnek olan bir sporcudur Muhammet Ali” diyen Boks antrenörü Ahmet Çınar, “Bizleri boksa başlatan odur. Ve her boksörün en büyük hayali Muhammet Ali Gibi bir sporcu olmaktır” dedi

Vefatının tüm spor camiasını derinden üzdüğünü de aktaran Çınar, “O dünya tarihine ismini altın harflerle yazdırmış bir sporcudur. Yaşadığı bir çok soruna rağmen asla yıkılmamış ve zirveye çıkmıştır. Muhammet Ali bizlere azim ve gayretle her türlü engelin aşılabileceğini ve zirveye çıkılabileceğini göstermiştir. Bizleri gururlandıran diğer bir önemli nokta ise onun İslamiyetle şereflenmesidir. İslam dünyası onun sayesinde boks sporuna daha fazla ilgi duymuştur. Vefatından dolayı üzüntülüyüz. Allah Rahmet eylesin. Biz Çankırı boks ailesi olarak, efsane boksör için duyarsız kalamazdık. Kendisi İslam coğrafyasına boksu sevdiren bir isim. Radikal bir insan. Savaşı reddeden bir insan ve boksun dışında kişiliği, karakteri, imanı ve inancı ile ön plana çıkmış bir insan. Bu anlamda Çankırı boks ailesi olarak kendisini rahmet ve saygıyla anıyoruz. Sporcularımı ile birlikte kendisine saygı duruşunda ve dualarda bulunduk. Kendisine inşallah sporcularımız ile birlikte dualar okuyacağız.” dedi.

“O,  bizler için her zaman ulaşılması gereken bir hedef olarak bundan sonraki zamanda hayallerimizde olacak” diyen Milli sporcu ve Dünya 3. Canan Metin, ” Muhammet Ali bizlere boksu sevdiren bir isimdir. Onun meşhur sözü ‘Kelebek gibi uçarım, arı gibi sokarım’ sözü boks tarihine geçmiş ve dillerden asla düşmemiştir. Sporcu kişiliği bizlere her zaman örnek olacaktır. O ringlerin efsane sporcusu olarak hep hafızamızda kalacak Vefatından dolayı üzüntülüyüz. Allah Rahmet eylesin” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Çankırılı boksörler Muhammed Ali’nin izinde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin