Çankırılı Cimnastikçi Neval Kağnıcı Uluslararası Turnuva’da 2’nci oldu

featured
service

Çankırılı Cimnastikçi Neval Kağnıcı, Almanya’nın Cottbus kentinde düzenlenen Uluslararası Trampolin Cimnastik Turnuvası’nda 15-16 Yaş kategorisinde büyük başarı göstererek 2’nci oldu. Kağnıcı’nın uluslararası arenada elde ettiği bu önemli başarı Çankırı’da sevinçle karşılandı. Öte yandan Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Cimnastik Antrenörü Berat Demir de ilk defa bu alanda Milli Takım kadrosunda yer aldı.

Çankırı’da son dönemlerde spor alanında yaşanan güzel gelişmeler ve başarılara yenileri eklenmeye devam ediyor. Cimnastik alanında elde edilen çifte başarı kentte sevinçle karşılandı. İlk güzel haber Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde görev yapan Cimnastik Antrenörü Berat Demir’in Milli Takım Antrenörü olarak görevlendirilmesi oldu. Çankırı için ilk olan bu gelişme ile birlikte gelen ikincilik sevinci ikiye katladı.

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından, Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Neval Kağnıcı, Almanya’nın Cottbus Şehrinde gerçekleştirilen Uluslar arası Trampolin Cimnastik Turnuvası’da 15-16 Yaş kategorisinde yarıştı. Turnuvada oldukça iyi bir performans sergileyen Çankırılı sporcu, ilk 8 kişinin içinde 4.cü olarak finale kalmayı başardı. Avrupa Şampiyonluğu hedefi ile Finalde zorlu rakiplerine karşı mücadele veren Kağnıcı, turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

Uluslararası Trampolin Cimnastik Turnuvası’da İlk Milli Antrenörlük görevini başarıyla yerine getiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü Berat Demir,  görevini başarı ile tamamlamanın gururunu yaşadığını belirterek, “İlk Milli Antrenörlük görevimi başarıyla yerine getirmiş olmam oldukça gurur verici. Sporcum Neval Kağnıcı 6’ncı kez düzenlenen Uluslararası bir turnuvada ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı ve bu başarısını ikincilikle taçlandırıldı. Kendisini kutluyorum” dedi.

Antrenör Berat Demir ve Cimnastikçi Neval Kağnıcı’yı tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ekrem Gerginci, bu başarının Çankırı açısından oldukça önemli ve gurur verici olduğunu ifade etti.

Gerginci, “Hocamızı ve genç sporcumuzu azim ve başarılarından dolayı tebrik ediyorum. İlimizden hem Milli Takım Antrenörü hem de Milli Sporcuların çıkmış olması bizim için son derece gurur verici bir durum. Çankırı spor alanında gelişme göstermeye ve büyük başarılar elde etmeye devam edecek. Kurum olarak hocalarımızın ve sporcularımızın her zaman yanındayız.” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Çankırılı Cimnastikçi Neval Kağnıcı Uluslararası Turnuva’da 2’nci oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin