Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi tadilatı tamamlanarak yeni yüzü ile hizmete başladı

featured
service

Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi tadilatı tamamlanarak yeni yüzü ile hizmete başladı.

 

Çankırı Merkez’de yer alan Cumhuriyet ASM için tören düzenlendi.

 

Açılışa Vali Vahdettin Özcan, ÇKÜ Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Vali Yardımcıları, daire müdürleri ve sağlık çalışanları katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Halil Nevzat Yetkin, 15 Ekim 2008 tarihinde ilimizde Aile Hekimliği Uygulanmasına başlanıldığını ifade ederek “İl merkezinde 7 (yedi), il genelinde ise toplam 19 (on dokuz) aile sağlığı merkezi bulunmakta ve 49 (kırk dokuz) aile hekimi hizmet vermektedir. İl Merkezimizde mevcut bulunan 7 (yedi) Aile Sağlığı Merkezinden biri olan Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezimiz hasta kabulü ve yoğunluğu bakımından en önde gelen aile sağlığı merkezimizdir. 2013 yılında Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezine 91.957 hasta kabul edilmiştir. 2014 yılı ilk 9 aylık dönem içerisinde ise 62.285 hasta kabul edilerek halkımıza ayaktan tedavi hizmeti sunulmuş ve sunulmaya da devam edilmektedir. İl merkezimizde bulunan Aile Hekimlerimize 84.826 vatandaşımız kayıtlı olup, bunun 26.983 kişisi Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezimizden hizmet almaktadır.

Yukarıda bahsi geçen konuya ilişkin olarak hasta yoğunluğu da göz önünde bulundurulduğunda İl merkezinde halkımıza daha kaliteli hizmet sunmak ve sağlıkta atılım hizmetleri gerçekleştirilmek üzere planlaması yapılan Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezimizin yenilenme çalışmaları 90.445,00 TL bakım onarım ve 52.139,00 TL tefrişat olmak üzere toplam 142.584,00 TL harcama ile genel bütçeden karşılanarak tamamlanmış ve hizmete sunulmuştur.

Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezimiz 7 Aile Hekimi, 7 Aile Sağlığı Çalışanı ve 2 Temizlik Elemanı ile hizmet vermektedir. Merkezimiz tarafından ayrıca gezici sağlık hizmeti de sunulmaktadır.

Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde fiziki şartların iyileştirerek hizmet sunumundaki kaliteyi artırmak, hasta memnuniyetini artırmak, personel memnuniyetini artırmak amacıyla yapmış olduğumuz bu çalışma tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Halkımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.” dedi.

 

Vali Vahdettin Özcan’da yapılan fazla bir masrafın olmadığını belirterek “Yapılan tadilat açılışı gerektirmez ama önemli bir yatırım. Burası 1. Derece sağlık hizmetinin sunulduğu bir alan. Aile Hekimi uygulamasına geçtiğimizden beri vatandaşımız ASM’leri ile hizmet alıyor. Eski halini hepimiz biliyoruz. Hem güler yüzle hemde mekanın sunduğu bir takım etkenlerle kamu hizmet sunumunun yükseldiğini hep beraber göreceğiz. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

 

Çankırı’da Sağlık yatırımlarının devam ettiğini belirten Vali Özcan “Merkez’de mezarlığın orada bir ASM binasının yer teslimini yaptık, kısa zamanda inşası başlayacak. Çardaklı Beldemizde sürüncemede olan konu çözüldü ve ASM ve 112 yapılacak. Yapraklı’da ve Korgun’da da aynı nitelikteki binalarımızı hizmete sunacağız. Bunların çoğu Merkezi hizmetin bize sağladığı katkılarla yapıyoruz. Tabi bunlarla da kalmıyoruz. Biz de İl Özel İdaresi kıt kaynakları ile sağlığa hizmet sunmaya devam ediyoruz. Sağlık Hizmetleri için yeni bir ambulans aldık. Çankırımıza hayırlı olsun. Az hasta, çok kamu hizmeti diyorum” dedi.

 

Açılış konuşmaları sonrasında Müftü Yardımcısı Uğur Demirel tarafından yapılan dua ile kurdela kesildi. Vali Özcan ve beraberindeki heyet yenilen yüzü ile açılan hizmet binasını gezerek, hastalarla sohbet etti.

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi tadilatı tamamlanarak yeni yüzü ile hizmete başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin