Eğitim ve Bilim Festivali 30 bin ziyaretçi ağırladı

featured
service

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, 3 gün boyunca devam eden Eğitim ve Bilim Festivalini değerlendirdi.

Çankırı Belediyesi başta olmak üzere çeşitli kurumların destek verdiği 3 gün boyunca Karatekin Parkın’da ziyaretçilerine kapılarını açan Okul öncesi, İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerinin eserlerinin, yeteneklerinin yer aldığı Eğitim ve Bilim Festivali Cumartesi günü sona erdi.

Festivalin son gününde gazetemize değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı “Bu yıl ilk defa bu festivali gerçekleştiriyoruz. İlk defa gerçekleştirilmesi hasabiyle de çok büyük öneme haiz. 2-3-4  Haziran tarihlerinde gerçekleşti. 2 Haziran’da Kucaklama taşından itibaren Karatekin Parkına kadar bütün öğrencilerimiz, eğitim camiası ve misafirlerimizin katılımıyla çok coşkulu, hakikaten tüm Çankırımıza, eğitimcilere, çocuklarımıza yakışır bir yürüyüşle başladı. Daha sonra Karatekin Parkında bir açılış programımız oldu. Ondan sonra planladığımız tüm eğitim ve bilim kapsamında göz nurumuz çocuklarımızın yaptığı çalışmalar, onlara rehberlik eden öğretmenlerimizin gayretleri ve çabalarını hep beraber burada izleme imkanı bulduk. Bu bizim için öncelikle mutluluk verici bir hadise. O nedenle bu eğitim ve bilim festivalini geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

“Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizlerin asıl hedefi çocuklarımızın mutluluğudur.” Diyerek sözlerine devam eden Yazıcı “Çocuklarımızın mutlu olabilmesi de; onların yeteneklerini ortaya çıkarabilmekle, onların kendi kabiliyetlerini, kendi değerlerini, kendi becerilerini ortaya çıkarabilecekleri ve sergileyebilecekleri ortamları hazırlamakla oluyor. Biz bu ortamları devletimizin bütün imkanlarını seferber ederek hazırlıyoruz.” dedi.

2015 yılında Eğitim ve Bilim Festivalinin altyapısını oluşturduklarını ifade ederek sözlerine devam eden Yazıcı “2015 yılında çalışma yaptık ama bu tür organizasyonlar takdir edersiniz ki günü birlik yapılabilecek bir organizasyon değil. Bu seneye nasipmiş. Ben ziyadesiyle mutlu oldum. Burada Çankırı’nın tanıtımı için çok büyük bir önem kazandı. Gerek Rasim Özdenören’in, gerek Senai Demirci’nin gelmesi, 2 tane Çankırılı yazar hanımefendinin buraya gelmiş olması, öğrencilerimizin etkinleri ve ürettikleri bilimsel ve sanatsal çalışmaları sergileme imkanı bulmaları ayrıca velilerimizin teveccühüne mashar olmuş olması, katılımcı ve izleyici sayısının umduğum sayının üzerine ulaşmış olması bizleri sevindirmiştir. Okul öncesi, İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerimizin faaliyetlerini hep beraber izliyoruz. Hakikaten göz dolduran çalışmalar olduğunu gördük. Bu bizlerin tek başına yaptığımız bir iş değil bu bir ekip işi. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çocuklarımızı yetiştiren anne-babalarımıza, velilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki festivalimiz daha kapsamlı ve daha çok ziyaretçili olacaktır. Bu festivalin ilk olması hasabiyle kendimizi çeketme imkanı da bulduk. Bundan sonra daha güzelini yapma gayreti içinde olacağız. Buradaki çalışmaları bir albüme dönüştürüp, geleceğe ışık tutmasını arzuluyoruz.” dedi.

Yaklaşık 10 bin vatandaşın öğrencilerle birlikte 30 bine yakın ziyaretçi ağırlamanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını ifade ederek sözlerine son veren Yazıcı “Değerlerimizin yaşatılması, çocuklarımızın daha güzel bir geleceğe hazırlanması elbette bu tür faaliyetlerle ortaya çıkıyor. Çünkü bireysel farklılıklar sadece belli alanlarda sınırlandırılıp oralarda ortaya çıkarabilecek durumlar değil. Eğer çocuklarımıza imkan sağlanırsa bu bağlamda da ortamlar oluşturulursa tüm Çankırılıların şahitlik ettiği eserlerin ortaya çıktığını görmüş olduk. Milli Eğitim Müdürü olarak bütün eğitim camiasıyla gurur duyduğumu ifade ediyorum. Çocuklarımızın hepsini canı gönülden kutluyor, başarılar diliyorum.” açıklamasında bulundu.  

Kaynak:Bizim Çankırı

Eğitim ve Bilim Festivali 30 bin ziyaretçi ağırladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin