“Ezgileriyle Anadolu Öyküleri” programı yoğun ilgi gördü

featured
service

Çankırı Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi tarafından hazırlanan “Ezgileriyle Anadolu Öyküleri” programı  100. Yıl Kültür Merkezi’nde icra edildi.

Programa Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar ve İlker Kendir, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Okul Müdürü Volkan Kavak’ın açılış konuşması ile devam eden programda Anadolu’nun 7 bölgesinden 7 ayrı türkünün hikâyesine yer verildi. Türküler, okul öğretmen ve öğrencileri tarafından seslendirildi.

Marmara Bölgesi’nden” Arda Boyları”, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden” Süt İçtim Dilim Yandı”, Doğu Anadolu Bölgesi’nden” Bitlis’te Beş Minare”, Akdeniz Bölgesi’nden “Mihriban” Ege Bölgesi’nden “Kerimoğlu”, Karadeniz Bölgesi’nden “Çarşamba’yı Sel Aldı” ve son olarak İç Anadolu Bölgesi’nden “Cezayir” türküleri okundu.

Programda ayrıca, Cezayir türküsü Çankırı yaran meclisinde uğurlama havası olarak çalınması sebebiyle kapanış türküsü olarak seslendirildi.

Program, öğretmen ve müzisyenlerimize günün anısına şilt takdim edilmesi ve hediye takdiminin ardından fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

“Ezgileriyle Anadolu Öyküleri” programı yoğun ilgi gördü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin