“Fotoğraflarla Çanakkale Harbi ve Edebiyatı” konferansı beğeni topladı

featured
service

İlimiz Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Peripatetik Kitap Topluluğunun öncülüğünde “Fotoğraflarla Çanakkale Harbi ve Edebiyatı” konulu konferans düzenlendi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nesime Ceyhan Akça tarafından okul kütüphanesinde gerçekleştirilen programa İl Müdürü Muammer Öztürk, öğretmenler ve Peripatetik Kitap Topluluğunda görev alan öğrenciler katılım sağladı. Sinevizyon gösterisi ile başlayan konferans Doç. Dr. Nesime Ceyhan Akça’nın arşiv çalışmalarından derlediği, Çanakkale Savaşı’nı yansıtan fotoğraflar eşliğinde gerçekleştirildi. Savaşa dair yaşanmış hikâyeler, anılar ve dönemi yansıtan edebî ürünler dinleyenlerin farklı bir bakış açısı ile Çanakkale’yi kavramalarına vesile oldu.

İçten anlatımı ve değerli paylaşımlarıyla Çanakkale ruhunu derinlemesine aktaran Doç. Dr. Nesime Ceyhan Akça’ya İl Milli Eğitim Müdürü Öztürk ve Okul Müdürü Volkan Kavak tarafından şilt takdim edildi.

Programın Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Damla Gürsoy, Fatih Uysal ve Projelerden sorumlu Müdür Yardımcısı Merve Ece Yıldız koordinesinde gerçekleştirildi.

“Fotoğraflarla Çanakkale Harbi ve Edebiyatı” konferansı beğeni topladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin