Geleneksel Seydiköy kahvaltısı gerçekleştirildi

featured
service

Çankırı Çevre Kültür Derneği ve Nezaket Hanımlar Çevre ve Dostluk derneğinin geleneksel hale getirdiği Seydiköy kahvaltı buluşması bu sene de icra edildi.

Her iki dernek üyelerinin ve davetli misafirlerin katılımıyla gerçekleştirilen programda öncelikle Hacı Murad-ı Veli’nin kabri başında Kur’an- Kerim okundu ve dualar edildi. Ardından Çankırı Karatekin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Akyol tarafından Çankırı’nın manevi önderi Hacı Murad-ı Veli hakkında katılımcılara önemli bilgiler verildi. Ayrıca 12-13 Mayıs tarihlerinde Çankırı Karatekin Üniversitesi Türkiyat Enstitüsü tarafından “Uluslararası Çankırı’nın Manevi Mimarları” sempozyumunun gerçekleştirileceğini hatırlatarak bu güzide insanlar hakkında bilim adamlarının araştırmalarını sunacaklarını bildirdi.   
Katılımcılara çok teşekkür eden dernek başkanı her sene bu güzel programı yapmayı düşündüklerini dile getirdi. Bu vesile ile de manevi önderleri anmayı ve yeni nesillere anlatmayı hedeflediklerini belirtti. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Geleneksel Seydiköy kahvaltısı gerçekleştirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin