Halk Meydanları doldurmaya devam ediyor

featured
service

Çankırı belediye meydanında vatandaşların demokrasi nöbeti sürüyor. 

FETÖ/PDY’nin yönetime el koyma girişiminden sonra Çankırılılar demokrasi nöbetine ara vermeden devam ediyor.

Belediye meydanını dolduran binlerce vatandaşa seslenen Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnet anıyoruz. Rabbim mekanlarını cennet eylesin” dedi.

Başkan Dinç, “Hiçbir zaman rehavete kapılmayalım tehlike geçti demeyelim. Bu millet yükseldikçe ilerledikçe tehlike oranı da o oranda artacaktır. İstemiyorlar bu ülkenin büyümesini. Biz her zaman birlik olacağız. Bir gün sosyal medya iletişimimiz televizyon iletişimimiz engellenebilir, yapacağımız tek şey meydanda buluşmak” dedi.

Darbe girişiminin daha ileri saatte planlandığını aktaran Dinç, “Harekat saatleri daha geç saatteymiş ama haber alındığı için ve Allah’ta ellerini ayaklarına dolaştırdığı için sapıttılar perişan oldular. Bizi gece derin uykuda iken de yakalayabilirlerdi, o zaman direnişimiz ve dirilişimiz sıkıntıda olabilirdi. Hep tetikte olma adına dikkatli olmalıyız” dedi.

Başkan Dinç, şöyle devam etti:

“Etimesgut da sıkıntılı durumlar varmış, olabilir. Bizler buradayız. Çankırı meydanı bırakmadı Türk milleti meydanı bırakmadı. Bir milletin en güçlü silahı topu tankı tüfeği değil, buradaki iman ve inanç dolu insanlarıdır. Bunun üzerinde bir güç yok. Dün olduğu gibi bugünde buradayız. Cennet vatanımızı şehit kanı ile sulanmış toprağımızı adilere teslim etmeyeceğiz Allah’ın izni ile. Teslim alamadılar ve bundan sonra da alamayacaklar inşallah.

Ben Çankırım ile bir başka iftihar ediyorum, bir başka gurur duyuyorum. Sizlerin uykunuz yok mu eviniz barkınız yok mu? Ama diyorsunuz ki evimden de ailemden de uykumdan da daha önemli vatanım ülkem değerlerim milletim var diyorsunuz. Helal olsun size Çankırı. Allah’a şükürler olsun iyi ki Çankırılıyım. Allah iyi ki Çankırılı olarak beni yaratmış. Bu gururu hep birlikte yaşıyoruz. Kıyamete kadar Çankırılı olmanın gururunu hep birlikte yaşayacağız.

Pis suratlı katil fetonun 40 yıl sürdürdüğü harekatı vardı. Bir millet 40 yıllık harekatı 1 gecede yerin dibine batırdı. Eskiden milli mücadelelerimiz uzun sürüyordu Kore Kıbrıs harekatı uzun sürmüştü. Ama bu milletin yeniden direniş ve diriliş mücadelesi bir gece sürdü. Adam 40 sene uğraştı Türk milleti bir gecede bitirdi.”

Başkan Dinç son olarak, “Ülkenin istiklalini ve istikbalini yeniden inşa etmek olağanüstü bir şey Allah’ın bize büyük bir lütfudur. Ben tekrar bu asil duruşu bu yüksek insanı şuuru ortaya koyduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak:Bizim Çankırı

Halk Meydanları doldurmaya devam ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin