Ilgaz Belediyesinden “T.C.” ibaresi!

featured
service

galeriye_git1(1)

Ilgaz Belediye Başkanı Seçilen Arif Çayır, belediye tabelasına “T.C.Ilgaz Belediye Başkanlığı” ibaresini yazdırdı. İlçede, 30 Martta yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde belediye başkanı seçilen Arif Çayır, belediye binasının girişinde bulunan “Ilgaz Belediye Başkanlığı” yazılı tabelayı söktürerek, yerine “T.C. Ilgaz Belediye Başkanlığı” yazılı tabelayı astırdı.

Başkan Arif Çayır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin kolay kurulmadığını bu uğurda nice şehitler verildiğini söyledi.

“Bu topraklar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarıdır.” diyen başkan Arif Çayır şunlarıda kaydetti;

“Ecdadımız, Türkiye Cumhuriyetini kolay kurmadı. Bu uğurda canlarını veren şehitlerimizin, malesef son uygulamalarla kemikleri sızlatıldı. Türküm diyemeyen, Cumhuriyetten sıkıntı duyanlar, T.C ibaresini resmi kurumların başınan bir bir kaldırmak suretiyle bizlere, Türklüğümüzü unutturmaya çalıştırsalarda bütün bunlara inat, yine Türk’üz diyeceğiz ve T.C. tabelalarının bulunduğu binalara şerefle gireceğiz. Çünkü türklük aynı tarihi, aynı coğrafyayı paylaşan, aynı ortak geçmişe sahip bir milletin adıdır. Türklük, bir etnik grubun adı değildir. Binlerce yıllık ortak geçmişe sahip insanların ortak adıdır. Türk milleti, kıtılara yayılmış bütük bir ailedir. Türküm demek, bende bu ailenin parçasıyım demektir. Asla ayrımcılık anlamı taşımaz. Bu nedenle yeniden yaptırdığımız tabelanın başına “T.C.” ibaresini şerefle koydurduk, “Belediye Başkanlığı” yerine de “T.C. Ilgaz Belediye Başkanlığı” yazdırdık.” dedi.

Haber Yunus Emre Atasoy tarafından Medya Çankırı’ya iletilmiştir!

Ilgaz Belediyesinden “T.C.” ibaresi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin