Kamuda Çalışan Şehit Yakınları ve Gazilerin Dikkatine!

featured
service
Hatırlatma!
Lütfen; 18 Mart 2014 Salı günü, Şehitleri Anma Programına katılacak arkadaşların sorun yaşamaması için çalıştığı Kamu Kurum ve Kuruluşlarından İdari İzin almanız gerekmektedir.
Konu ile İlgili Başbakanlık Genelgeleri aynen şöyledir.
2005/27 sayılı Başbakanlık Genelgesine göre; kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan Şehit eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşleri, 18 Mart Şehitler Gününde, kamu kurum/kuruluşlarında görevli olan malul Gaziler ve eşleri 19 Eylül Gaziler Gününde idari izinli sayılır.
2002/58 sayılı Başbakanlık Genelgesi gereğince; ulusal düzeyde kabul edilen 10–16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılır. Bu haktan özürlü statüsünde olan ve “Özürlü Kartına” sahip veya özürlülük bilgisi nüfus cüzdanında yer alan malul gaziler de yararlanabilir.
Şehitlerimizi Anacağımız, Anma programına katılacak Şehit yakınları ve Gazilerin 17 Mart 2014 Pazartesi mesai bitimine kadar gerekli müracaatlarını yapmaları önemle rica olunur. Saygılarımla.
Yüksel Teke Gazi Emekli Astsubay
Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı
Kamuda Çalışan Şehit Yakınları ve Gazilerin Dikkatine!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin