Kastamonu, Çankırı ve Sinop’un İl Yatırım destek ve tanıtım stratejisi hazırlık çalışmaları başladı

featured
service

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), TR82 Bölgesi’ndeki ilgili tüm kurum ve kuruluşları aynı vizyon etrafında birleştirmeyi amaçlayan Kastamonu, Çankırı ve Sinop’un “Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi” hazırlık çalışmalarına başladı.

 

TR82 Bölgesi’ndeki tüm ilgili kurumların katılımıyla oluşturulacak Kastamonu, Çankırı ve Sinop İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejileri, yatırım destek ve tanıtımı konusunda ilgili kurum ve kuruluşları aynı vizyon etrafında bir araya getirerek kurumlar arası etkileşim ve işbirliğini geliştirmeyi, kısa ve orta vadeli ortak öncelik ve faaliyetleri belirlemeyi, yatırım destek ve tanıtımıyla ilgili sorunlara çözüm üretebilmeyi ve bu konuda yürütülecek faaliyet ve çalışmalara etkinlik kazandırmayı amaçlıyor.

 

2017-2023 yıllarını kapsayacak şekilde hazırlanacak İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi hazırlık çalışmaları kapsamında KUZKA tarafından, online yöntemle TR82 Bölgesi’nde bulunan kurum ve kuruluş temsilcilerinden yatırım ortamının mevcut durumu, sorun alanları ve hedefleri hakkında bilgiler toplanmaya başlandı. Bu amaçla Ajansın web sitesindeki www.kuzka.gov.tr/gorus-ve-oneriler bölümünde yer alan form paydaşlar tarafından doldurularak e posta yoluyla Ajansa iletilmesi gerekmektedir. Elde edilen bu bilgiler doğrultusunda paydaşların katılımı ile düzenlenecek olan çalıştayda yatırım destek ve tanıtım konuları masaya yatırılacak. Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta bulunan İl Yatırım Destek Ofisleri tarafından yürütülen çalışmalar TR82 Bölgesi’nin yatırım destek ve tanıtımına ilişkin eylem planlarına yön verecek olması nedeniyle büyük önem taşıyor.

 

Paydaşların katılımı önemli

KUZKA’nın Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi hazırlık çalışmalarının Bölge için önemine vurgu yapan Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan Genç, ilgili kamu ve özel sektör temsilcilerinin çalışmaya azami derecede katılım sağlamaları çağrısında bulundu.

Dr. Genç, “Stratejik plan yatırım destek ve tanıtım konusunda, ilin fotoğrafını çeken, başlıca sorun alanlarını gösteren, geleceğe dair öngörülerde bulunan ve sorun alanlarının çözümüne ilişkin her türlü faaliyet, işlem ve tedbirleri kapsamaktadır. Hazırlık çalışmaları Bölgemizdeki tüm ilgili paydaş kurumların temsilcileri ile yapılacaktır. Yatırım ortamına ilişkin sorunlar ve çözüm önerileri paydaşlar ile yapılacak online ve yüz yüze yöntemlerle belirlenecektir. Sonraki aşamada ise yatırım ortamı tanıtım stratejisi için yol haritası oluşturulacaktır.” dedi.  

 

2017-2023 yıllarını kapsayacak şekilde oluşturulacak İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejilerinin tamamlanması sonrasında KUZKA tarafından 2017 Eylem Planı hazırlanacak. 2016 yılı içinde tamamlanması planlanan İl Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejileri Ajans Yönetim Kurulu tarafından onaylanmasının ardından nihai şekle getirilecek.

 

Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur.

                                                                                                                        

Kaynak:Bizim Çankırı

Kastamonu, Çankırı ve Sinop’un İl Yatırım destek ve tanıtım stratejisi hazırlık çalışmaları başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin