Lise öğrencilerden ÇAKÜ’ye teknik gezi

featured
service

Çankırı Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri, 4 Mayıs 2017 Perşembe günü, Çankırı Karatekin Üniversitesine tanıtım gezisi düzenledi. Uluyazı Kampüsünde bulunan fakülte binaları ve sosyal tesisleri gezen öğrenciler, üniversitedeki imkânlar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Okul Müdürü Ahmet Yolcu’nun eşliğinde kampüsü gezen öğrenciler, ilk olarak Merkezi Laboratuvar Binasında yapılan çalışmaları ve teçhizatları inceledi. ÇAKÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yartaşı’nın üniversite bünyesinde yapılan bilimsel faaliyetlerle ilgili öğrencileri bilgilendirmesinin ardından Mühendislik Fakültesi öğretim elemanları, kendi alanlarında yapmış oldukları bilimsel çalışmaları öğrencilere anlattı.

Merkezi Laboratuvar Binasındaki incelemelerinden sonra öğrenciler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine geçti. Burada fakültenin öğretim elemanları, üniversiteli ve liseli öğrencilerle ortak bir ders işleyerek bölümlerin ders içerikleri ve kendi uzmanlık alanlarıyla ilgili bilgi verdiler.

Gezinin devamında Edebiyat Fakültesine geçen gruba, ÇAKÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevfik Erkal, fakülte ve bölümler hakkında detaylı bilgi vererek öğrencilerin Çankırı Karatekin Üniversitesi ile ilgili görüşlerini aldı.

Gezi, öğrencilerin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan spor salonlarını gezmesi ve burada yapılan faaliyetleri incelemesiyle son buldu.

Kaynak:Bizim Çankırı

Lise öğrencilerden ÇAKÜ’ye teknik gezi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin