Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Kurul Meclis toplantısı gerçekleştirildi

featured
service

İlimiz Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliğinin Mayıs ayı Olağan Genel Kurul Meclis toplantısı dün yapıldı.

Valilik Birlik Salonu’nda Vali Yardımcısı Zafer Engin başkanlığında gerçekleştirilen toplantı açılış ve yoklama ile başladı.

Toplantının açılış konuşmasının gerçekleştiren Vali Yardımcısı Zafer Engin, “Bu sene için KÖYDES projesi kapsamında ödenekler belirlendi. Çankırı merkez için 904 bin lira ödenek ayrıldı. Öncelikle hangi prosedüre göre ayrılacağı belirlendi. 2015 yılında çalışmalarımızın da başarılı olduğu kanaatindeyim. Güzel işler yapıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 2016 yılında da başarılı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Ardından birlik başkanlığının 2015 Yılı Kesin Hesabının görüşülerek karara bağlanması konusu görüşüldü. Birlik adına gelir gider hesap raporunu okuyan Rıfat Biber, 2015 yılı Aralık ayı sonu itibariyle gelirler toplamının 4 milyon 814 bin 153 lira, giderlerin ise 2 milyon 657 bin 493 lira olduğunu, gelir gider farkının ise 2 milyon 156 bin 659 lira olduğunu söyledi.

Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı’nın 2015 Yılı Kesin Hesap Raporu oy birliği kabul edildi.

Daha sonra 5355 sayılı Kanunun 12. Maddesi gereğince, bir yıllığına görev yapmak üzere tüm meclis üyeleri arasından gizli oyla birlik encümeni seçimi yapıldı.

Muhtarlardan Arif Karaca ve Turan Hoçanlı ile Meclis üyelerinden Ömer Faruk Kaytez ile Hüseyin Çetiner seçildi.

Gündemin bir diğer maddesi olarak, Meclis üyeleri arasından, plan ve bütçe komisyonunda bir yıllığına görev yapmak üzere üç isim belirlendi.

 Seçimlerden sonra toplantıya katılan Vali Vahdettin Özcan, birlik toplantısının ve yeni seçilen isimlerin başarılı olması temennisinde bulundu.

Çankırı İl Özel idaresi olarak 5 yıldır KÖYDES üzerinden yapılabilecek işleri elimizden geldiği kadar yapıyoruz. Kaymakamlıklara gönderilen ödeneklerinin ne için gönderildiği konusunda incelemeler yapılıyor. Biz Kaymakamların daha iyi iş yapabilmesi için elimizden gelen desteği veriyoruz. Şu ana kadar bir sorun sıkıntı çıkmadı. KÖYDES çalışmalarından da memnunuz. Umarız bundan sonra da başarılı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürürüz” açıklamasında bulundu.

 Toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Kurul Meclis toplantısı gerçekleştirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin