Mesleki stajlarını İspanya’da yapıyorlar

featured
service

Erasmus  KA1Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketlilik projesi kapsamında İspanya’ya giden Çankırı Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin staj çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor.

İspanya’nın Sevilla kentinde yapılan ve 14 gün sürecek “Modern Hayvancılık İşletmeleri ve Kaliteli Süt Üretim Teknikleri” isimli proje çalışmalarına Meslek Dersi Öğretmeni Kadir Sert refakatinde 10 öğrenci katılmaktadır. 

Öğrenciler, Modern hayvancılık işletmelerinde kaliteli süt üretim teknikleri, hayvan yetiştiriciliği, Süt sektöründe gıda güvenliği yönetim sisteminin uygulanması konusunda teorik ve pratik mesleki eğitim almaktalar. Ayrıca İspanyanın tarım ve hayvancılık yapısını yakından görmek için çeşitli tarım işletmelerini ziyaret etmektedirler.

 Kafile başkanı Kadir Sert, proje çalışmalarının oldukça faydalı geçtiğini, İspanya’da öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişmelerine katkı sağlayacak çok önemli çalışmalar yaptıklarını, proje faaliyetleri kapsamında ziyaret ettikleri kurumlarda, başta Ülkemiz olmak üzere Çankırı’yı ve okulumuzu en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını, öğrencilerin başka ülkelerden gelen öğrencilerle aynı ortamlarda eğitim aldıklarını söyledi. Karşılıklı kültürel etkileşim çerçevesinde, Ülkemizin ve Çankırı’nın güzelliklerini anlattıklarını, kurum yetkililerine çeşitli hediyeler verdiklerini bildirdi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Mesleki stajlarını İspanya’da yapıyorlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin