MHP belediye başkan adayları tanıtıldı

featured
service

Milliyetçi Hareket Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından aday tanıtım programı gerçekleştirildi.

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler çerçevesinde MHP Çankırı İl Başkanlığı tarafından belediye başkan adayları tanıtım programı Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Programa MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Dr. Pelin Yılık, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İl Başkanı Ahmet Kurt, Merkez İlçe Başkanı Fatih Kaya, Ülkü Ocakları Başkanı M. Alperen Şahin, ilçe belediye başkanları, başkan adayları ve partililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan İl Başkanı Ahmet Kurt, “Milliyetçi Hareket Partisinin tek gayesi, Cumhur İttifakı duyarlılığıyla da bu aziz vatan üzerinde yaşayan milletimizin esenliği, huzuru, güvenliği, birlik ve bütünlüğünün korunması, refahımızın artması, kalkınmamızın sağlanması ve aziz Türkiye’mizin dünyada daha da güçlü bir ülke haline getirilmesidir.” dedi.

Kurt, şöyle devam etti:

“Zorbalara, zalim ve iftiracılara, türlü hile ve oyunlarla siyasileştirilmiş terörün temsilcilerine karşı ülkücü duruşumuzu göstererek bu milletin birlik beraberliği için mücadele ederken içeride de Çankırı özelinde hareketimizin başarısı için teşkilatlarımızın tüm bileşenleriyle birlikte; ‘Çankırı için canla başla’ diyerek omuz omuza mücadele etmekteyiz.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde, şanlı Üç Hilal’i Çankırı’nın tüm belediyelerinde asmak için, Bilge Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin ‘Türkiye İçin Canla Başla’ emir ve talimatlarından yola çıkarak başladığımız seçim çalışmaları, tüm hızıyla devam etmektedir. Bizler inanıyoruz ki Gazi Meclisimizde Sayın Genel Başkan Yardımcımız Pelin Yılık Hanımefendi’ye hak ettiği yeri veren ve belediyemizi şanlı üç hilalle buluşturan Aziz Çankırılılar, yeniden üç hilalin gölgesi altında birleşecek ve kıymetli oylarını memleketin yüz akı, Belediye Başkanımız İsmail Hakkı esen için kullanacaklardır.

Gündemi takip eden, Çankırılılık şuurunu yüreğinde hisseden tüm hemşehrilerimiz bilmektedir ki, Milliyetçi ülkücü hareketin şuuru, rahmetli Başbuğumun Dokuz Işık Doktrini’ndeki ‘Gelişmecilik ve Halkçılık ilkesi’ İsmail Hakkı Esen belediyeciliğinde vücut bulmuş, bu ruhta karış karış bu şehrin sokaklarına sinmiştir.

Dava arkadaşı ve ülküdaşı olmaktan gurur duyduğumuz tüm başkanlarımız gibi Sayın İsmail Hakkı Esen’de, Çankırı için canla başla çalışmış tüm mesaisini Çankırı için harcamış, üretken belediyeciliğini üst üste aldığı başarı ödülleriyle kanıtlanmıştır. Projeleri gazetelere sığmamış, bunları anlatmaya süreleri yetmemiştir. Yaptıkları yapacaklarının teminatı, sözü ülkücü sözü, sözü Çankırılı sözü olmuştur.

Çankırı’mız, İsmail Hakkı Esen ile adeta gelişimin, huzurun, yeniliğin ve halk ile hemhal olmanın örnekliğini yaşamıştır. Son yerel seçimden bu yana Çankırı’da atılan her adımın altında onun şahsında MHP’nin, Çankırılının imzası, Çankırı insanının onayı vardır.”

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Dr. Pelin Yılık da, “Bugün büyük bir coşkuyla bu salonda olan, bizleri sevgisi ve özverisi ile bağrına basan tüm kıymetli hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler sizin bize emanet ettiğiniz şehrimizin geleceği için gerekli azim ve bilinçle durmadan çalışıyoruz. Belediyecilik işi gönül işidir. Hizmet etmek, şehrini hak ettiği yarınlara taşımak belediye başkanımızla beraber bizim görevimizdir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak üretken belediyecilik anlayışını ve milletimiz için hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiş bir kararlılıkla Cumhur İttifakı ruhu içerisinde ilerliyoruz.” diye konuştu.

Yılık, şöyle devam etti:

“Önümüzde 14 Mayıs 2023 ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde sonra Türkiye’mizi yüz yıl vizyonuna taşıyacak önemli bir tarih var. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi. Bu seçimle beraber aziz milletimizin iradesi perçinlenecek, Cumhur İttifakı mührü Türkiye Yüzyılı’na vurulacaktır Cenab-ı Allah’ın izniyle.

Türkiye Cumhuriyeti milli varlığını ve birliğini Cumhur İttifakı’yla koruyacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı varsa; umut vardır, ufuk vardır, huzur vardır, ruh vardır, duruş vardır, milli özlemlere ulaşılması da inşallah mukadder olacaktır.

‘Çankırı için canla başla diyoruz.’ 31 Mart Seçimlerinin Çankırı’mıza, ülkemize, milletimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Bizler gücümüzü sizlerden sizlerin sevgisinden alıyoruz. Anadolu’nun incisi yarenler diyarı Çankırı’mızı hak ettiği geleceğe kavuşturmak için Çankırı Belediye Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Esen ile birlikte, büyük bir kenetlenmişlikle çalışıyoruz. 5 yıl çok hızlı ama hizmet anlamında bir o kadar da dolu geçti. Şehrimiz hak ettiği estetiğe kavuştu. Çankırı Belediyemizin göreve geldiği kısa süre içinde tamamladığı projelerin bazıları:

– Tatlıçay’ın ıslahı, çevre düzenlemesi, yanından geçen herkes için adeta görsel bir şölen ve bu büyük projeyi belediyemizin kendi imkanları ile yaptık, çevresine gençlerimizin ve ailelerimizin vakit geçirebileceği kafeler yerleştirdik

– Çankırı’mızın trafik sorununa çare olan kucaklama taşı mevki alt geçidi ve çevre düzenlemesi. Kavşakta bizleri selamlayan Yaren Heykelleri Çankırı’mızın bu kadim kültürünü herkese anlatıyor,

– Uzun uğraş verdiğimiz, yıllardır üzerinde çalıştığımız ilimizin trafik yoğunluğunu azaltacak “Lise Kavşağı Projesi” onaylanmıştır. Memleketimize hayırlı olsun.

– Büyük cami Önü Meydanı ve Otopark Projesi

– Gençlerimize çocuklarımıza coşkuyla zaman geçirecekleri Aqua Park Projesi,

– Alparslan Türkeş Parkı ve Yaşam Kompleksi,

– Devlet Bahçeli Parkı ve TCDD Açıkhava Müzesi,

– Yeni İtfaiye Binası

– Belediye Sosyal Tesisleri, belediye çay bahçesi ve Çankırı Belediyesi Dr. Rıfkı Urga Çankırı Araştırmalar Merkezi

– Hayvan Pazarı

– Şehrimize milyonlarca turist çekecek olan Yer Altı Tuz Şehri

– Ahmet Mecbur Efendi Kütüphanesi Restorasyonu,

– Ve yine en büyük projelerimizden biri olan, belediye Başkanımız Sayın İsmail Hakkı Esen in büyük emek verdiği, bizim ise kendisine her daim destek olduğumuz, her şehirde olan ama maalesef bizim ilimizin yıllarca mahrum kaldığı ‘Meydan Projesi ve Çok katlı Otopark’ projesinde de sona yaklaşmış bulunuyoruz. Çankırı’mız deprem kuşağında ve şehrimizin merkezinde bir meydan inşası şehrimize nefes aldıracak 100 yılın projesidir.

Ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz birçok proje! Çankırı’mız en güzeline ve iyisine layıktır. Çankırı Belediyemiz Hakkı’yla 5 yılı tamamlamıştır. Bu gururu biz yaşattığı için kıymetli belediye başkanımız İsmail Hakkı Esen e teşekkürlerimi sunuyorum.

Göreve geldiğimiz kısa süre içerisinde:

-Çankırı’mızın sağlıkla ilgili ihtiyaçlarını tamamlamak üzere merkezi bazlı çalışmalarımızı sürdürmekteyiz,

– Şehrimize Türkiye İhracatının en büyük kısmını sağlayan büyük yatırımcılarımızdan fabrika ve tesis yatırımı sürecini yürütmekteyiz,

– Şehir merkezimize turizme karşılık verecek otel yatırımları üzerine çalışmalarımızı sürdürmekteyiz,

– Şehrimizin enerji ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak yatırım çalışmalarını devam ettirmekteyiz,

İlimizi hep daha ileri taşıyacak alt yapı, yatırım ve hizmet planlaması öncelikli rehberimizdir.”

Konuşmaların ardından belde ve belediye başkan adayları tek tek sahneye davet edildi. Program Mustafa Taş konseri ile devam etti.

Konser sonrasında selamlama konuşması yapan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen de, “2019 yılında sizlerin teveccühü, genel başkanımızın takdirleri ile Çankırı MHP Belediye Başkan adayı seçildim. Halkımızın destekleriyle, sizlerin katkılarıyla, Cenabı Allah’ın takdiri ile Belediye Başkanı seçildim.” dedi.

Başkan Esen, çalışmalardan ve projelerden bahsederek şunları ifade etti:

“Bu süreçte bize şunu söylemişlerdi; ‘İktidar partisi değilsiniz, bu hizmetleri nasıl yapacaksınız?’ diye. Bizde dedik ki önce teşkilatımıza, sonra bizi seçen Çankırılı hemşehrilerimize sonra da Rabbimize güveniyoruz demiştik. Niyet hayır, akıbet hayır diye yola çıktık. Bugün olduğu gibi o gün başta 3 hilal rozetimizi göğsümüze soktuk, Çankırı’dan hangi görüşten, hangi siyasi partiden olursa olsun tüm Çankırılı hemşehrilerimizin hizmetkarı olduk. Bu sürede devraldığımızda ekonomik sıkıntılar içinde belediye vardı karşımızda. İşletme iktisat anlamında çok zor bir belediyeyi devraldık. Ama yılmadık azimle beytülmala sahip çıkmaya çalıştık. Bu süre zarfında garip ve öksüz dediğimiz yaranlar diyarı şehrime hizmet edebilme fırsatı bulduk.

Üzerimizdeki vebali ve sorumluluğu çok iyi biliyoruz. Bu süreçte zorluklara rağmen, pandemi, ekonomik kriz, deprem, sel bunlara rağmen hamdolsun bu memlekete hizmet etme fırsatı bulduk. 200’e yakın proje ürettik bunlardan 63 tanesi büyük projeler. Bunların bugünkü bedeli 1 milyar TL. Çankırı’da yapılmamışları yapmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.

Çankırı tarihinin en büyük projesi Avrupa Birliği’nin (AB) yüzde 85 desteği ile bizimde 100 milyon lira belediye bütçesi katkımızla en büyük atık su artırma tesisi ve ana kolektör hattını yeniliyoruz. 900 milyon bedelle. 1 milyarda biz yaptık toplamda 1 milyar 900 milyon lira Çankırı’ya yatırım projeleri gerçekleştirdik.

Kendi bütçe ve imkanlarımızla bütün şehirlerde olup şehrimizde olmayan ne varsa hepsini tek tek, yılmadan, yorulmadan yerine getirdik. Bunlardan bir tanesi de bugünkü maliyeti 60 milyon lira olan battı çıktı ve akıllı kavşak, Çankırı tarihinde ilktir. Bir tanesi şehrin kimliklerini yansıtan şehir meydanı otopark ve toplanma alanıdır. Sanatsal yapılar ve peyzaj alanı bittikten sonra yaklaşık maliyeti 270 milyon liradır. Çankırı Belediyesi bütçesinde AB’den destek almadan, hibe almadan, Çankırı tarihinde yapılan en büyük projedir ki bu 52 yıl önce Çankırı Belediyesi tarafından SGK’ya borç karşılığı verilen yeri tekrar belediye bünyesine katarak bu projemizi gerçekleştirdik. Bölgenin en büyük hayvan pazarını yaptık. Bugün 40 milyona yapamazsınız. 1 lira kredi yapmadan yaptık. 58 günde tamamladık. Yıllardır vadedilen tatlıçay dere ıslahını 55 günde yaptık. Battı çıktıyı 1 yılda bitiremezsiniz diyenler, 4 ay gibi bir sürede bitirdik. Rabbime hamdolsun. Bugüne kadar yaptıklarımızı sıralamaya kalksak saatler sürer. Bazen bizde şaşırıyoruz ‘bu kadar iş mi yaptık?’ diye. DSİ tarafında yarım kalan köprüyü bitirdik. İlerleyen süreçte 2 tane daha köprü yaptık, açılışını hep beraber yapacağız.

Olimpik yüzme havuzu Çankırı tarihinde ilk defa yapıldı. Bunu da gururla söyleyebiliriz. İnşallah ilerleyen süreçte 30 odalı sosyal tesisimizi ve 600 kişilik kır düğün salonumuzu da açacağız.

Bilge liderimizin ismine yakışır 52 dönüm üzerine Devlet Bahçeli Parkı ve TCDD açık hava müzesi yaptık. Allah nasip ederse Başbuğ Alparslan Türkeş’imizin de adına yakışır yaşam kompleksini de inşallah mayıs, haziran gibi Çankırı’nın hizmetine açacağız.

Atıl durumdaki 350 dönüm araziyi ektik. O gün sosyal belediyecilik anlamında ödül almıştık.

Bu süreçte bizlere destek olan başta teşkilatlarımıza, projelerin gerçekleşmesinde bize destek olan Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekilimiz Pelin Hanıma, genel merkezimize, bize güç veren Sayın Genel başkanımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Beytül mala sahip çıkmak için, Çankırı’ya hizmet etmek için, adaletli bir yönetim göstermek için, bugün için değil gelecek nesiller için, yaşanabilir Çankırı için, Allah rızası için Hakkıyla 5 yıl daha istiyorum.”

MHP belediye başkan adayları tanıtıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin