Okullar yarın tatil oluyor

featured
service

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı 17.06.2016 Cuma günü (yarın) sona erecek 2015-2016 eğitim öğretim yılı sonu nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yazıcı mesajında; “2015-2016 eğitim öğretim Yılı’nı huzurlu bir şekilde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 17.06.2016 tarihinden itibaren başlayacak olan yaz tatili, 19.09.2016 tarihinde sona erecektir.

İlimiz genelinde, toplam 1766 öğretmen ile 1779 derslikte eğitim gören 2.597’si okul öncesi, 8.801’i ilkokul, 8.460’ı ortaokul, 8.207’si ortaöğretim öğrencisi olmak üzere, toplam 28.065 öğrencimiz karne alacaktır. Öğrencilerimizin bu heyecanını hep birlikte yaşayacağız.

Saygıdeğer veliler;

Her çocuk özeldir ve diğer çocuklardan farklı gelişim özelliklerine sahiptir ama aynı zamanda her çocuk aynı derecede değerlidir.

Çocuğunuzun eve getireceği karnesi ders başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için yeterli olmayabilir. Bu nedenle karnelerini değerlendirirken sadece notlara odaklanmak yerine çocuğunuzun özelliklerini, ihtiyaçlarını belirlemeye çalışmanız, sizlerin de bir yıllık sürecin muhasebesini yapmanız, çocuğunuzun bundan sonraki okul hayatı ve hayat okulu başarısı açısından çok daha uygun olacaktır.

Çocuklarımızın bir yılın yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atmaları için sosyal, kültürel etkinliklere ve sportif aktivitelere katılarak eğlenerek dinlenmelerini sağlamalıyız. Hoşlandığı, başarılı olabileceğine inandığı, yetenekli ve ilgili olduğu tiyatro, sinema, resim, müzik vb. sanatsal alanlarda bir hobi edinmesi, sosyalleşmesi ve özgüveninin gelişmesi açısından önemlidir. Öğrenciler için tatil yalnızca dinlenmek ve eğlenmek değil, aynı zamanda iyi vakit geçirirken bir yandan da çeşitli kitaplar okuyarak bir yıl boyunca öğretilen bilgilerin pekiştirilmesi ve eksik bilgilerin tamamlanması için de bir fırsat olacaktır. Bu konuda sizlerin çabası ve onlar için model olmanız da son derece yararlı olacaktır.

Sevgili öğrenciler;

Karnelerinizdeki notlarınız tüm eğitim hayatınızı yansıtmaz, sadece bir dönemin sonuçlarını içerir. Yaz tatilinde dinlenmek ve eğlenmekle birlikte başarınızı devam ettirmek için kitap okumaya, çalışmaya ve gayret göstermeye devam edin. Eğer karnedeki sonuç sizin beklediğiniz ve istediğiniz düzeyde değilse de bu durumun sürekli devam edeceği anlamına gelmez. Yapmanız gereken şey ümitsizliğe kapılmadan, eksikliklerinizi gözden geçirerek sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin yanı sıra bilinçli ve planlı bir çalışmayı da tatil döneminin içerisine yerleştirmek olmalıdır. Bu vesile ile hafta sonu yapılacak olan Üniversite Giriş Sınavlarında tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum.

Kıymetli meslektaşlarım;

Öğretmenlik mesleğinin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilincinde olarak üstün gayretle önemli başarılara imza attınız. Birlikte ilimizin ve ülkemizin gelişimine katkı sağladınız. Bu sebeple dinlenmeyi öğrenciler kadar sizler de ziyadesiyle hakkettiniz. Yaz tatilinde gerek mesleki gerekse kişisel gelişiminize katkı sağlayacağınıza yürekten inanıyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi tebrik ediyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil diliyor, çalışmalarımızda bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederek, saygılar sunuyorum.” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Okullar yarın tatil oluyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin