ORTA DERNEKLER FEDERASYONU İLK KONGRESİNİ YAPTI!

featured
service

Orta Dernekler Federasyonu‘nun 1.Olağan Genel Kurulu Ankara-Keçiören Uyanış Parkı içerisindeki genel merkezinde birlik beraberlik içerisinde gerçekleştirildi. Genel Kurula  Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay, Yaylakent Belediye Başkanı Kadir Dede, Keçiören Belediyesi Başkan Danışmanı Ali Toköz, Keçiören Belediye Meclis Üyesi Fatih Tezcan, Ak Parti Orta İlçe Başkanı Halil Akpunar, federasyon üyesi dernek başkanları,delegeler katıldılar.

Genel kurulda divan kuruluna Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay, Yaylakent Belediye Başkanı Kadir Dede ve Beşevler İMKB Turizm Meslek Lisesi Müdürü Ali Altuntaş seçildi. Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurulda, gündemin tamamlanmasının ardından dilek ve temenniler bölümünde konuşmalara geçildi.

Yaylakent Belediye Başkanı Kadir Dede konuşmasında, federasyonun varlık amacının memleketimize hizmet götürülmesi için sivil toplum gücüyle siyasi bürokratik mevkilerle derneklerimizi ve belediyelerimizi görüştürmek olduğunu ve Orta Federasyonunun da bu konuda başarıyla hizmet verdiğini belirterek yeni seçilen yönetime başarılar diledi. Ardından söz alan Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay ise, Orta ilçesi ve köylerinin birlik beraberlik içerisinde hareket etmesi hususunda federasyonun önemli bir misyon üstlendiğini ve sivil toplumla elele Orta ilçesi için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Federasyon yönetiminin seçimi sonrası teşekkür konuşması yapan Orta Dernekler Federasyonu Başkanı Şaban Can; “Bizler federasyon olarak ilçemizin daha iyi hizmet alması, Ortalı tüm hemşehrilerimizin birlik beraberlik içerisinde bu çatı altında buluşup kaynaşması ve kader birliği yapması için buradayız. Dernekler Birliği olarak başladığımız sivil toplum yürüyüşünde güçlenerek federasyonumuzu kurduk. İnşallah ilçemizin büyüyüp gelişmesi için belediyelerimizle, mülki amirlerimizle, milletvekillerimizle istişarelerimizi tüm hızıyla devam ettireceğiz.Federasyonumuzun ilk genel kuruluyla oluşumumuzu olgunlaştırmış bulunuyoruz. Kurulan yeni komisyonlarımızın çalışmalarını bir an önce başlatarak kurulsallaşmamızı da bu yıl içerisinde tamamlamak istiyoruz.  Bizleri bu göreve layık gören değerli dernek başkanlarıma ve delegelerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bize genel merkez binamızı tahsis eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek‘e de hepiniz adına teşekkürlerimizi gönderiyoruz,dedi. Genel kurula Keçiören Belediye Başkanı adına  katılan belediye başkan danışmanı Ali Toköz ise, Çankırılıların Keçiören‘de böyle güzel bir mekanda birlik beraberlik içerisinde sivil toplum faaliyetlerini sürdürmelerini takdirle izlediklerini ve Keçiören Belediyesi olarak her türlü desteğe hazır olduklarını belirterek Başkan Mustafa Ak‘ın selamlarını iletti. Genel Kurul‘un ardından Orta Kaymakamı Mehmet İlidi de federasyon genel merkezini ziyaret ederek yeni yönetime başarılar diledi. Çankırı haber18
Genel Kurul sonrası oluşan Orta Dernekler Federasyonu Yeni Yönetimi listesi şöyle :

1-Şaban Can (Federasyon Başkanı)
2-Tevfik Kayhan (Başkan Vekili)
3-Arif Yıldırım (Başkan Yardımcısı)
4-Harun Bülbül (Genel Sekreter)
5-Sefer Yayabaşı (Muhasip)
6-Recep Güverçin (Basın Yayın Sosyal Medya Komisyonu)
7-Salim Aru (Eğitim ve Kültür Komisyonu)
8-Sefer Çakır (Hanımlar Komisyonu)
9-Selvet Karataş (Sosyal İşler Komisyonu)
10-Kazım Doğruyol (Genel Merkez Sosyal Tesisler Komisyonu)
11-Musa Özdemir (İl İlçe Belde ve Köyler Komisyonu)
12-Mustafa Kıratoğlu (Gençlik ve Spor Komisyonu)
13-Ahmet Açıksöz (Arge ve Proje Komisyonu)
14-Ahmet Yiğittekin (Siyasi İşler Komisyonu)
15-Adem Çetinkaya (İş Adamları Komisyonu)

12596519_985353991559214_1174333512_n

12596088_985354541559159_1601321136_n

12650598_985354284892518_1720676652_n

12606738_985354701559143_222923590_n

ORTA DERNEKLER FEDERASYONU İLK KONGRESİNİ YAPTI!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin