Ramazan ayı ilk haftası sıcaklıklar normal

featured
service

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü Haziran ayı sıcaklık değerlendirmesinde bulundu.

Yapılan açıklamada; “

Geçtiğimiz hafta mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları artarak, yurdumuzun batısında mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde, doğusunda ise mevsim normalleri civarında seyretmektedir.

Mevsim normallerinin İstanbul’da 23, Ankara’da 24, İzmir’de 30 derece olduğu bu hafta en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara ve İstanbul’da 28-30, İzmir’de 33-35 derece arasında olacağı tahmin edilmektedir.

Bazı basın yayın organlarındaki Ramazan ayı ile yurdumuzun aşırı sıcak havanın etkisine gireceği haberlerinin aksine, hava sıcaklıkların hafta sonundan itibaren azalarak Ramazan ayının ilk haftasında Türkiye genelinde uzun yıllar ortalamaları civarında olacağı beklenmektedir.

Haziran ayının ikinci yarısında ise, uzun vadeli tahmin verilerine göre hava sıcaklıklarının ülke genelinde artacağı ve Haziran ayı ortalamalarının 1-3 derece üzerinde seyredeceği öngörülmektedir.”
 

Kaynak:Bizim Çankırı

Ramazan ayı ilk haftası sıcaklıklar normal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin