Sergiyi 15 Temmuz Şehitlerine ithaf ettiler

featured
service

Çankırı Belediyesi’nin kadın çalışmaları kapsamında düzenlediği  “Atölyem Çankırı” temalı dönem sonu sergisi devam ediyor. Abdulhalik Renda Mahallesi Hanımlar Lokalinde ikincisi düzenlenen sergiyi çok sayıda vatandaş ziyaret etti.

 

Çankırı’da Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Kültür Merkezleri ve Hanım Lokallerinde bilgi ve beceri kurslarına katılan kadınların yılsonu sergisi göz doldurmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde ilki gerçekleştirilen dönem sonu sergisi ile 10 binden fazla eseri görücüye çıkaran kadınlar, hünerlerini konuşturuyor. İkincisi Abdulhalik Renda Mahallesi Hanımlar Lokalinde düzenlenen sergide de el işi ürünlerinden tablolara kadar yine birçok eser bulunuyor.

 

Ülkemizin geleceğinin hanımların hünerli ellerinde gizli olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı İrfan Dinç,  “Hanımlarımız bizleri nasıl şekillendirir, nasıl eğitirse toplumumuzda o yönde ilerler. Şükürler olsun ki biz, kahraman, fedakâr ve cefakâr anaların çocuklarıyız.” diye konuştu.  

 

Farklı temalarda geleneksel hale getirilen dönem sonu sergileri ile hanımların vakitlerini ne kadar güzel değerlendirdiklerini ve ortaya ne güzel işler çıkarttıklarını görmekten mutluluk duyduklarını belirten Dinç,  bu etkinliklerin mimarı eşi Zeynep Perihan Dinç başta olmak üzere etkinliklere teşrif eden protokole,  ziyaretçilere ve gece gündüz emek vererek bu ürünleri Çankırılılara sunan hanımefendilere teşekkür etti.

 

“Atölyem Çankırı” sergisi 11 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’te Esentepe Kültür Merkezinde ziyaretçileri ile buluşacak.

 

 

Sergiyi 15 Temmuz Şehitlerine İthaf Ettiler

 

Kadın kursiyerler, “Atölyem Çankırı” teması ile hazırladıkları sergiyi 15 Temmuz şehitlerine ithaf etti. Şehitlerin fotoğraflarını yakalarına takan kursiyerler, alın terleri ile hazırladıkları ürünlerin her bir kategorisine tek tek şehitlerin ismini verdi. Yakasına 15 Temmuz kahramanlarından Ömer Halisdemir’in fotoğrafını takan Başkan Dinç, hain, sinsi ve nankörlüğün bu topraklara bir daha uğramamsı temennisinde bulundu. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Sergiyi 15 Temmuz Şehitlerine ithaf ettiler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin