Tarihi Coğrafya Araştırma Projesi Hazırlama ve Yazma Eğitimi Başladı

featured
service

“Yapılacak projelerle tarihe büyük katkı sağlayacağız”

TÜBİTAK tarafından desteklenen “Tarihi Coğrafya Araştırma” projesi hazırlama ve yazma eğitimi bugün başladı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen TÜBİTAK tarafından desteklenen “Tarihi Coğrafya Araştırma” projesi hazırlama ve yazma eğitimi 13 Haziran 2014 Cuma günü başladı.

3 gün sürecek olan eğitim programının açılış konuşmasını yapan koordinatör Prof. Dr. Osman Gümüşçü, programa 21 öğrencinin katıldığını dile getirerek, “Türkiye’de proje sıkıntısı var, proje yazan az. TÜBİTAK’da özellikle sosyal bilimlerden az proje geldiğini ve bu gelenlerin ret edildiğini dile getiriyor. Burada gerçekleştirdiğimiz eğitimin öncelikli amacı da proje yazma tekniklerini öğrenmek ve daha çok proje üretmektir. TİBİTAK bu nedenle bu tür eğitimlere büyük önem veriyor. Sizlerin başarısı bizim başarımız, bizim başarımız sizlerin başarısı olacak.

Gerçekleştireceğimiz bu eğitim seminerleri sizler için çok önemli olacak. Herkes araştırma yapmayı biliyor fakat, proje yazmakta eksiklikler var. Bu eksikliklerimizi burada tamamlayacağız” dedi.

“Amacımız ders vermek değil, sohbet etmek” diyen Prof. Dr. Haldun Eroğlu, “Bu yapacağımız eğitimlerde belki bizlerde sizlerden bir şeyler öğreneceğiz. Paylaşarak öğreneceğiz. Proje konusunda geri duruyoruz. Artık yapacağımız projelerler tarihe büyük katkı sağlayacağız.

Türkiye’de üniversitelerin hedefi dünya da ilk 500 üniversite arasına girmektir. Bunun için bilgi paylaşımı çok önemli” dedi.

Tarihi Coğrafya Araştırma Projesi Hazırlama ve Yazma Eğitimi Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin