Trafik kazalarının önlenmesi yolunda çaba gösteren kuruluşlardan ortak etkinlik

featured
service

Ülkemizde trafik kazalarının önlenmesi yolunda çaba gösteren kuruluşlar bir araya gelerek Trafik ve İlkyardım Haftası etkinliği düzenledi.

Karatekin Parkın’da düzenlenen etkinlik İl Ambulans Servisi Başhekimliği, Trafik Şube Müdürlüğü ve Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü arasında hazırlanan senaryo gereği Karatekin Parkında trafik kazası sonucunda araç içinde sıkışan yaralıya müdahale edilerek hastane nakli ile başladı.

Nakil işleminin başarılı gerçekleşmesi akabinde 2016 yılı Karayolu Trafik Haftası münasebetiyle, görevlerinde gösterdikleri üstün gayret ve başarılarından dolayı seçilen yılın Trafik görevlilerine ve yılın Örnek Şoförüne plaketleri verildi.

İl Jandarma Komutanlığı’ndan; J. Ast. Kıd. Bçvş. Ahmet Selvi, Uzm. J. 6 Kademeli Çavuş Özgür Kavak, İl Emniyet Müdürlüğü’nden; Polis Memuru Ufuk Harmancı ve Polis Memuru Serkan Günaydın’a plaketi Vali Vahdettin Özcan tarafından verildi.

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı tarafından 2016 yılı yılın örnek şoförü olarak seçilen Abdullah Turan’a plaketi Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya tarafından verildi.

Plaket töreni sonrasında trafik ile ilgili düzenlenen sergi gezildi. Emniyet ve İtfaiyenin ekipmanlarının yanısıra İl Ambulans Servisi Başhekimliği 112 Yaşama Yol Ver Tanıtım Standı açarak halkımıza broşür, oto kokusu, vantuzlu çıkartma dağıtımı yaptı.

Kaynak:Bizim Çankırı

Trafik kazalarının önlenmesi yolunda çaba gösteren kuruluşlardan ortak etkinlik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin