Türk Milliyetçileri Yürüyüş ve Hıdırellez Bayramında Buluştu

featured
service

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Çankırı İl Başkanlığı bu yıl 3.’sünü düzenlediği ‘’Türk Milliyetçileri 3 Mayıs Türkçülük Yürüyüşü ve Hıdırellez Bayramında Buluşuyor’’ etkinliğine; TÜRKAV Genel Başkanı Sinan Yüksel, Genel Başkan Yardımcıları İbrahim Vatansever, Naci Kayın, TÜRKAV üyelerinin eş ve çocuklarının katılımıyla yine Fidanlık mesire yerinde gerçekleştirdi. Büyük bir katılımla gerçekleştirilen programda katılımcılara TÜRKAV’ın kendilerinin hazırlamış oldukları kahvaltı ikram edildi. Kahvaltıda ikram edilen yumurtaların Hıdırellez Bayramına uygun olarak renga renk boyanması katılımcıların dikkatini çekti.

TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı katılımcılara bir konuşma yaptı.

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı olarak düzenlediğimiz 3. Geleneksel Türk Milliyetçileri 3 Mayıs Türkçülük Yürüyüşü ve Hıdırellez Bayramında Buluşuyor etkinliğimize hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan İsa Bölükbaşı şöyle devam etti.

Değerli misafirler; sizlerinde bildiği gibi iki yıl önce başlattığımız ve bu yıl üçüncüsünü düzenleyerek geleneksel hale getirdiğimiz bu faaliyetimizle sene de bir defa da olsa ailelerimizle birlikte bir araya gelmeye kaynaşmaya ve tanışmaya başlamış bulunuyoruz. İnşallah bu birlikteliğimiz devam eder.

TÜRKAV olarak bizler Dini ve Milli değerlerimize sahip çıkarak, Unutulmaya yüz tutmuş Türk kültüründe var olan gelenek ve göreneklerimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Siz değerli üyelerimiz ve vatandaşlarımız TÜRKAV’a destek verdiği sürece bu tür faaliyetlerimiz çeşitlenerek devam edecektir diyor burada Genel başkanımızda konuşma yapacaklar onun için sözlerime son verirken tekrar katılımlarınızdan dolayı sizlere, eş ve çocuklarınıza teşekkür ediyor saygılar sunuyorum diyerek Bölükbaşı sözlerine son verdi.

Daha sonra TÜRKAV Genel Başkanı Sinan Yüksel bir konuşma yaptı.

Sivil toplum kuruluşlarının çok değerli temsilcileri, hanımefendiler beyefendiler, geleceğimizin teminatı sevgili gençler, basınımızın çok değerli mensupları diyerek başladığı konuşmasında TÜRKAV Genel Başkanı Sinan Yüksel şunları kaydetti.

Biliyorsunuz bu gün 3 Mayısın seneyi devriyesi dolayısıyla Çankırı şubemizin düzenlediği ve hıdırellez bayramıyla birleştirdiği bir bayrak yürüyüşü yaptık ve akabinde sizlerde piknik yapacaksınız. Ama burada 3 Mayısın önemini arz etmeden geçmeyeceğim.

Çünkü biliyorsunuz Türkler Çağrı Beyin 1040’da ki Dandanakan Savaşından itibaren, 1071 de ki Sultan Alparslan’ın Malazgirt zaferiyle bu coğrafyayı Türkleştirdiler ve bütün Anadolu’yu fersah fersah mücadele vererek canları ile kazandıkları bu toprakları bizlere emanet ettiler.

Tabi çok büyük imparatorlular kurduk. Burada görmüş olduğunuz bayraklar tarihteki imparatorlukların bayrakları. Bildiğiniz gibi Türk Milleti ne zaman gevşeklik gösteriyor, Türk Milleti ne zaman biraz tembellik gösteriyor o zaman bir çöküşün sonucuna doğru akıbetimiz gitmektedir. Bunun tarihte birçok örnekleri vardır.

Bunun sebepleri Türk milletinin milli değerlerden, dini değerlerden töreden biraz uzaklaşmasından dolayıdır. Genellikle Türklerin bir birleriyle olan alış verişlerinden sıkıntı çekmesi daha sonra ecnebilerle evlenmeleri gayri Türklerle evlenmeleri ve hainlerin ihanetini görmezlikten zalimlerin zulmüne fırsat vermekten ve Türklerin düşmanlarına herhangi bir düşmanlık beslemelerinden geriye doğru bir gidiş oluyor bazen bunu gibi tarihte birçok örnekleri var.

Ama 3 Mayıs çok bariz bir örnektir. 3 Mayısta Türk milleti kurtuluş savaşını kazandıktan sonra Türkiye cumhuriyeti devletini kurmuş kendi devletini tesis etmiştir. Kendi devletini tesis ettikten sonra bir kominizim furyası, bir sosyalizm furyası; Romanya’yı, Bulgaristan’ı, Ukrayna’yı, Kırım’ı sardığı gibi Türkiye’yi de bir sarmal içine aldığı dönemde bir kısım Türk milliyetçisinin çıkıp milli ve dini değerlerine sahip çıkarak biz Türküz Müslüman’ız dinimiz devletimiz ve milletimizle biriz beraberiz ve hiçbir zaman Atatürk’ün dediği gibi kominizmin sultası altında yönetilmek istemiyoruz dediler ve binlerce genç bu çağrıya cevap verdiler. Bu çağrıya cevap verenlere başta rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş ve rahmetli Hüseyin Nihal Atsız önderdiler ve bunların hepsi o zamanlar yargılandı hapislerde tabutluklarda bir sürü işkence çekti, ama yılmadılar. Düştüler kalktılar mücadeleyi sürdürdüler. Allahtan baka hiç kimsenin önünde eğilmediler öyle bir mücadele yaptılar ki hem burada toplanmamızın sebebi hem de Türk milliyetçilerinin Türkiye coğrafyasında söz sahibi olmalarını sağladılar.

Dinimizin saldırı altında bırakıldığı, camilerimizde insanların rahatça ibadet etmeye bile cesaret edemediği bir dönemde Türk milliyetçileri ve ülkücü camia çıktılar hem dinine, hem vatanına, hem bayrağına sahip çıkarak bu memleketin kominizm çizmesi altında kalmaması için mücadele ettiler.

Milletsiz devlet, Devletsiz hürriyet olmaz, hürriyetsiz ise din olmaz. Dolayısıyla bütün bu mücadeleyi 3 Mayısta mücadele eden başta rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş ve Hüseyin Nihal atsız olmak üzere bu vatana canını veren ve Cumhuriyetimin kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk’ü bu hazirunun karşısında bir kez daha yâd ediyor kendilerine cenabı Allahtan rahmet diliyorum.

Ben sizin fazla vaktinizi almak istemiyorum ama şunu hiçbir zaman unutmamamız lazım bu gençlerin bizim bu coğrafyada ilelebet payidar kalıp, huzur içerside yaşamasını istiyorsak herkesten çok çalışmak mecburiyetindeyiz. Birbirimize sahip çıkmak zorundayız töremize sahip çıkmak zorundayız dinimize, milli değerlerimize sahip çıkmak zorundayız. Ama şunu da asla unutmamamız lazım zalimin Türklere karşı yapmış olduğu zulmü, hainlerin Türk milletine karşı yapmış oldukları ihaneti ve Türk düşmanlarını asla unutmamalıyız. Asla onlara fırsat vermemeliyiz. Özellikle de Türk düşmanlarına hayat hakkı tanımamalıyız. Bunun mücadelesini verdiğimiz sürece, bu çocuklarımızın geleceğini istikbalde huzur içersinde ve muasır medeniyetler seviyesinde bir Türkiye cumhuriyetini hayata geçirmiş oluruz.

Onun için hepimizin üzerine düşen çok çalışmak, çok çalışmak bir birimize sahip çıkmak.

Bu gün burada hıdırellez, yani Hızır aleyhisselama dileklerde bulunup dua edeceksiniz. Dualarınızda Türk milletinin istikbali için, Türk milletinin huzuru için, Türk milletinin gelecekte muasır medeniyetlerde en üst seviyeye ulaşması için dualarınızı esirgemeyeceğinizi biliyorum. Hepinizi teşkilatım adına saygıyla selamlıyorum. Bu vesileyle başta Şube Başkanım Sayın İsa bölükbaşı bey ve yönetimine ayrıca katkı sağlayan şu arada yanımızda bulunan değerli katılımcılara çok teşekkür ediyor hepinizi Allaha emanet ediyorum diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmalardan sonra TÜRKAV tarafından hazırlanan kahvaltıya geçildi. Kahvaltı sonra herkes serbest kalarak pikniklerine devam ettiler.

Türk Milliyetçileri Yürüyüş ve Hıdırellez Bayramında Buluştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin