Türkiye’de Yeri Değişmeyen Tek Vali

featured
service

“Görev yeri değişmeyen tek vali benim”

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, 2011 yılında yayınlanan valiler kararnamesi ile atanan valiler arasında kendisi dışındaki herkesin görev yeri değiştiğini ifade etti.

Özcan, dün makamında düzenlenen teşekkür plaketi takdiminde Taş Mescit’in gönüllü türbedarlığını yapan Yaşar Çelik’in “Sizde buralı oldunuz artık. Seviliyorsunuz burada kalın isteriz” demesi üzerine bazı değerlendirmelerde bulundu.

2011 yılında yayınlanan valiler kararnamesi ile Çankırı’da göreve başladığını hatırlatan Özcan, kendisi döneminde atanan tüm valilerin görev yeri değiştiğini söyleyerek, “2011 yılında atanan ve görev yeri değişmeyen Türkiye’deki tek vali benim. Benim de seçimden sonra yerim değişir diye düşünüyorum” dedi.

Kabullerde basına açıklamalarda bulunan Vali Özcan, Çankırı’ya yaptıkları en önemli işin eski hükümet konağı restorasyon işi olduğunu ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından İlimize 4 adet çöp toplama kamyonu hediye edildiğini altını çizen Vali Özcan, “2011 yılında köylerden çöp toplanmıyordu. Köyleri vahşi depolamadan kurtaracağız. Bu tamamen bizim projemizdir. 4 araç ve elimizdeki 1 aracı önümüzdeki hafta yapacağımız törenle ilçelere göndereceğiz” dedi.

TOBB tarafından yapılacak olan Fen Lisesi’nin ihalesinin yapıldığını, muhtemelen önümüzdeki hafta yer teslimi gerçekleştirileceğini vurgulayan Vali Özcan, yeni okulun yapılması ile birlikte eski okulun yıkılacağını söyledi.

Vali Özcan, Sivil Savunma Müdürlüğü eski binasının yıkılacağını da vurguladı, Tuz Mağarası ihalesinin ise 14 Nisan’da gerçekleştirileceğini belirtti.

Türkiye’de Yeri Değişmeyen Tek Vali

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin