Uçak Kütüphanenin İç Dizaynı Başladı

featured
service

Çankırı Belediyesi tarafından çocuklar için düzenlenen Uçak Kütüphane’nin iç dizayn çalışmaları başladı.

Geçtiğimiz yıl içerisinde parçalar halinde Çankırı’ya getirilen Airbus A300 tipi yolcu uçağı’nın kütüphaneye dönüştürülmesi için çalışmalar devam ediyor. Esentepe yolu üzerinde birleştirilme işlemleri tamamlanan uçağın dış cephe tadilatının tamamlanmasının ardından iç dizaynına geçildi.

Uçak Kütüphane’nin çocukların hayal dünyasına uygun olarak tasarlanacağını belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, ”Yavrularımızın iyi eğitim alması ve kitap okuma alışkanlığını kazanmasını çok önemsiyoruz. Bu kapsamda okullarımıza yaptığımız kütüphanelerimizin yanında çocuklarımızın ilgisini artıracak yeni kütüphaneler de inşa ediyoruz. Ben iddia ediyorum ki; bu çalışmalarımız tamamlandığında çocuklarımızın kitap okuma oranı büyük oranda artacak” diye konuştu.

Uçak Kütüphane’nin iç tasarımı için üç ya da dört aylık bir süre daha gerektiğini söyleyen Dinç, ”Uçağımızın zeminine Çankırı’nın uydudan çekilmiş fotoğraflarını koyacağız. Bununla birlikte kokpit bölümünü de yeniden inşa edeceğiz. Ömründe hiç uğaça binmemiş bir yavrumuz, uçağa girdiğinde Çankırı üzerinde uçuyormuş gibi hissedecek. Uçağımızın dış cephesinde de çocuklara hitap edecek bir tasarım planlıyoruz. Kuracağımız kütüphane bölümü de büyük ilgi görecek” dedi.

Dinç, Uçak Kütüphane’nin çevre düzenlemesi için önümüzdeki haftalarda çalışmaların başlayacağını sözlerine ekledi.

Uçak Kütüphanenin İç Dizaynı Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin