Vali Ayaz: Mevcut kaynaklarımızı köylerimiz için kullanıyoruz

featured
service

Muhtarlarla bir araya gelerek ilçelerimiz ve bağlı köylerin taleplerini dinlemek üzere her ay gerçekleştirilen muhtarlar toplantısı bu ay Orta ilçemizde yapıldı.

Toplantıya Vali Abdullah Ayaz, Vali Yardımcısı Vekili Ramazan Çelebi, Orta Kaymakamı Mehmet Ali Uzun, Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, daire amirleri ve Orta ilçemizin köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Orta Yıldırım Beyazıt Çok Programlı Lisesi Toplantı Salonundaki toplantıda konuşan Vali Abdullah Ayaz, 2022 yılının kısa bir değerlendirmesini yaptı. Geçtiğimiz yıl ilçelerimizle ilgili olarak gerek Özel İdarenin gerekse belediyelerin köylerimizle ve beldelerimizle ilgili çalışmaları olduğunu hatırlatan Vali Ayaz, 2022 yılında belde olan Dodurga’ya da değinerek Dodurga halkına hayırlı olsun dileklerini iletti.

Dünyada yaşanan gelişmelerin neticesi olarak ülkemizde de maliyetlerde artış olduğunu ifade eden Vali Ayaz şunları söyledi: “2022 yılı sıkıntılı durumların yaşandığı bir yıl oldu. Ama yine de Özel İdare faaliyetleri açısından 2021’deki performansımızın gerisine düşmediğimizi ifade etmek istiyorum. Gerek yaptığımız ek bütçeyle gerek borçlanma vasıtasıyla elde ettiğimiz kaynakla gerek farklı şekilde bulduğumuz kaynakla, bakanlıklarımızın desteğiyle 2022’de de 2021’in gerisine düşmemeye, sahadaki performansı aynı şekilde tutmaya çalıştık. Bunda da başarılı olduğumuzu ifade etmek istiyorum. 2023’te de yine aynı şekilde İnşallah devam edeceğiz.

MEVCUT KAYNAKLARIMIZI KÖYLERİMİZ İÇİN KULLANIYORUZ

İhtiyaçlar sınırsız ama kaynaklar sınırlı. Onun için mevcut kaynakları ilçelerimizin ve köylerimizin menfaatine en iyi şekilde bir öncelik sıralaması yaparak kullanma gayreti içerisindeyiz. Vatandaşımız her şeyin en iyisine layık. Muhakkak ki biz yaptığımız hizmetin daha iyisini yapmayı istiyoruz. İmkanlar el verdiğinde de bunu yapmaya devam edeceğiz. Ama kaynaklar malum sınırlı onun için bir öncelik sıralaması içerisinde İnşallah sizlerle iş birliği içerisinde bu faaliyetlere devam etmeyi istiyoruz. Bu konuda da sizlerden destek ve anlayış bekliyoruz. Bugüne kadar yapmış olduğunuz katkılar, bizlerle, kaymakamlarımızla, İl Genel Meclisi Üyelerimizle, İl Özel İdaremizle yapmış olduğunuz iş birliği için teşekkür ediyoruz.

 TARIMDA BU YIL DAHA BEREKETLİ BİR DÖNEM UMUYORUZ

Tarımla ilgili konularda geçen yıl hem üretimden hem üretime verilen fiyattan genel olarak çiftçilerimizin memnun olduğunu müşahede ettik. İnşallah bu yıl daha güzel daha bereketli olur. Yağışlarla ilgili bir sıkıntı var ama özellikle Şubat ve Mart aylarında tekrar bir bereketin olacağını umut ediyoruz. Yeni üretim tekniklerinin tanıtılması, çiftçilerimizin tarımdaki arkadaşlarımızla yoğun iş birliği içerisinde olması en büyük isteğimiz. Onun için lütfen hem sizler takip edin hem arkadaşlarımızla irtibatta olun hem de vatandaşlarımızı bu doğrultuda zorlayın. Taşradaki hayatı, taşradaki üretimi canlı tutmak bizim en büyük hedefimiz. Üretmek zorundayız. Üretmezsek bir yerden satın alacağız. Kesinlikle gıda başka bir şeye benzemiyor.  Onun için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

SU İLE İLGİLİ YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Su ile ilgili yatırımlarımız devam ediyor. Gerek HES yatırımlarına devam edilmesi gerek Kurşunlu’da büyük bir HES yatırımımız var onunla beraber mahsuplaşmaya giderek köylerimizin elektrik faturalarından kurtarılması en büyük isteğimiz.

TAŞRADA TELEFON VE İNTERNET SORUNUNU 2023’TE BİTİRMEYİ ÜMİT EDİYORUZ

Telefon ve internet meselesi de gündemimizde. Bunu sürekli olarak Ankara’da da bakanlığımız nezdinde de ifade ediyoruz. Ulaştırma Bakanımıza dosyayı bizzat verdik. Daha sonraki ziyaretlerimizde de söyledik. Yani bu konu da onların gündeminde. Taşrada bu işi çözmemiz lazım. Şu anda köylerimizde biliyoruz ki gençlerimiz tatile geldiklerinde internet erişimi istiyorlar. İnşallah 2023’te de bu sorunun ortadan kalkacağını ümit ediyoruz.”

Vali Ayaz: Mevcut kaynaklarımızı köylerimiz için kullanıyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin