Vali Özcan, D-100 karayoluna yapılan “İstiklal Yolu” levhasını yerinde inceledi

featured
service

Vali Vahdettin Özcan, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün İl Özel İdaresi ortaklığı ile hayata geçirdiği “İstiklal Yolu Tanıtım Projesi” kapsamında yapımı gerçekleştirilen “İstiklal Yolu” levhasını 22 Nisan 2016 Cuma günü yerinde inceledi.

İncelemede Valimiz Vahdettin Özcan’a Vali Yardımcısı Fatih Yılmaz, Ilgaz Kaymakamı Muhammet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş ve İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Nusret Acar eşlik etti.

İstiklal Yolu levhası hakkında Vali Özcan’a bilgi veren İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Nusret Acar, “İlimizde yoğun trafik akışının yaşandığı, aynı zamanda İstiklal Yolu güzergahı da olan Ilgaz İlçemiz Hacıhasan Köyü sınırları içerisindeki D-100 karayolu kenarında hakim bir tepe üzerine 5 m yüksekliğinde 70 m genişliğinde İstiklal Yolu harflerinin beton zemine monte edilmesi şeklinde gerçekleştirildi. İstanbul-Karadeniz hattı ile Çankırı- Kastamonu istikametinde seyretmekte olan yolcular üzerinde İstiklal Yolu ile ilgili kalıcı iz bırakmak ve bölgeyi tarih turizmine açmak projenin temel hedefini oluşturuyor” dedi.

Vali Vahdettin Özcan ise, “Valilik olarak İstiklal Yolu’na çok önem veriyoruz. İstiklal Yolu levhasının yapımı ile bir farkındalık oluşturulmuştur. Çok güzel bir çalışma. Çankırı halkına hayırlı olsun. Vali Yardımcısı Fatih Bey’e, Şube Müdürü Nusret Bey’e, İl Özel İdaresine, KUZKA yetkililerine ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Bizim Çankırı

Vali Özcan, D-100 karayoluna yapılan “İstiklal Yolu” levhasını yerinde inceledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin