Vali Özcan Sorulara açıklık getirdi!

featured
service

Vali Özcan, “Çankırı Devlet Hastanesi için 5-6 alternatif var. En uygun yer için çalışmalar sürüyor” dedi.

Yeni yapılması planlanan Devlet Hastanesi için yer konusunda 5-6 alternatifin olduğunu belirten Vali Özcan “Önümüzdeki hafta Sağlık Bakanlığı Yatırım Hizmetlerinden bir teknik ekip gelecek, hastane binalarımızda incelemelerde bulunacak. Yer konusunda İl Sağlık Müdürümüz ve Defterdarımız bir takım çalışmalar yaptı. Çalışmalar bana sunulacak ve bir bakacağım. Yaklaşık 15 gün içerisinde Sağlık Bakanımızdan bir randevu alacağız ve 2016 yılı yatırım programına en azından proje ihalesini aldırırız” diye konuştu.

Vali Özcan Sağlık Bakanlığı’nın geleceğe dönük olması için en az 70 dönümlük bir yer istediğini ve alternatifler üzerinde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

-Yeni Çankırı Devlet Hastanesi için Ballıca mevkisini Aklınızdan Çıkarın-

“Yeni Devlet Hastanesinin Ballıca tarafında bir yere yapılacağı doğrumu?” sorusuna açıklık getiren Vali Özcan “böyle bir durum, düşünce söz konusu değil. Alternatifler içerisinde var ama ben ilin Valisi olarak Ballıca tarafına yapılmasını kabul etmem istemem de. Ballıca tarafına hastane yapılmasını gündeminizden, aklınızdan çıkartın. Yer konusunda en uygun yer bulunacaktır. “Vatandaşlarımız endişelenmesin” değerlendirmesinde bulundu.

-Emniyet Müdürlüğü Binası Ne Durumda?-

Vali Özcan Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binasının durumu hakkında soruları da cevaplandırarak “Emniyet Müdürlüğü Binası inşaatında daha önce bir sıkıntı yaşandı. Yeni yüklenici 400 bin liralık teminatı yatırdı ve inşaat sezonunda, havaların biraz daha düzeldiği zamanda çalışmalara başlayacak. Başlamazsa yasaklama kararı alır ve parayı geri alırız. Umarım çalışmalar devam eder ve binamız bir an evvel biter” dedi.

Vali Özcan Sorulara açıklık getirdi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin